POLECAMY

Jak się malować?

Makijaż ma za zadanie podkreślać to, co w nas najpiękniejsze, a ukryć to, czego pokazać nie chcemy, ale nie zawsze potrafimy się malować. Pamiętajmy, że źle wykonany makijaż może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak się zatem malować?
Jak się malować?

Dzienny makijaż robimy zazwyczaj jaśniejszy, a przy wieczornym możemy trochę poszaleć z kolorami. Rano mamy zazwyczaj mało czasu nawet na wypicie kawy, a co dopiero na zrobienie pełnego makijażu. Dlatego ograniczmy go do nałożenia podkładu, podkreślenia oczu kreskami i nałożeniu tuszu. Taki minimalistyczny makijaż sprawi, że będziemy wyglądać dobrze.

Oto kilka wskazówek, którymi powinnyśmy się kierować robiąc każdy makijaż.

Podkład

Dobry podkład to taki, który będzie pięknie „wtapiał” się w naszą skórę. Często źle dobieramy podkład do naszej karnacji. Gdy jesteśmy w sklepie, nałóżmy podkład na część twarzy, a nie na przegub ręki – jak to robi część z Pań. Problem pojawia się też przy jego aplikacji. Podkład nakładamy na policzki w kierunku zewnętrznym, tak samo na czole, pamiętając o żuchwie. Żeby nie było zbyt dużej różnicy pomiędzy twarzą i szyją, przeciągamy trochę podkładu również na szyję.

Zobacz także: Testy podkładów - który najlepszy?

Róż

Róż nakładamy na kości policzkowe nie robiąc tzw. „rybki”, to nie sprawdza się w każdej sytuacji i nie zawsze pasuje do kształtu nasze twarzy.

Kredka

Nie każdemu pasuje obrysowanie całych oczu kredką, ponieważ taki zabieg pomniejsza optycznie oczy. Malujmy trzy czwarte oka nie docierając do wewnętrznego kącika, to powiększy nasze oczy i odsunie je optycznie od siebie.

Zobacz także: Kredki do makijażu

Konturówka

Usta obrysowujemy kredką w podobnym odcieniu, co stosowana potem szminka; zmniejszy to różnice pomiędzy nimi i ładnie uwydatni usta.

Pora dnia

Pamiętajmy, żeby makijaż wykonywać w świetle, w którym będziemy przebywać przez kilka najbliższych godzin – dzienny makijaż róbmy więc przy świetle dziennym, a wieczorowy przy świetle lampek łazienkowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/5 lat temu
Ja polecam świetną publikację http://www.palackolorow.pl/ na stronie jest bardzo fajny film ukazujący wyjątkowość tego albumu o makijażu.
/5 lat temu
Nie wiem dlaczego ale raz wyglądałam w czerwonej pomadce ładnie a raz zbyt ordynarnie, nie potrafiłam wyważyć pigmentu no ale jak kupiłam świetne wydanie albumu o makijażu Pałac Kolorów - Magia makijażu to się nauczyłam wielu trików.
/5 lat temu
Doskonałym źródłem inspiracji w tworzeniu nowych stylizacji napewno będzie album Pałac Kolorów, który przyznam szczerze jest naprawdę niesamowity. Niezwykła liczba zdjęć, z świetnymi modelkami i świetnymi stylizacjami dającymi inspirację do tworzenia własnych. Pozatym to wydanie z złoconymi brzegami, aż się chce ten album stawiać w najbardziej widocznym miejscu aby każdy mógł go podziwiać. Jeśli ktoś chce zobaczyć próbkę tego co może znaleść w albumie to pod tym adresem http://www.album.palackolorow.pl znajdzie świetny spot.
POKAŻ KOMENTARZE (5)