makijaż, kobieta, modelka fot. FREE

Jak przedłużyć makijaż

Poznaj sprawdzone triki, dzięki którym twój makijaż przetrwa do wieczora, a nawet całą noc!
/ 06.05.2009 14:06
makijaż, kobieta, modelka fot. FREE

Kosmetyki wodoodporne. To najprostsza metoda. Pamiętaj, jednak, że niektóre z nich mogą wysuszać skórę (np. niektóre szminki tego typu). Dlatego lepiej poprawić makijaż kilka razy, niż ciągle martwić się, że coś piecze i ściąga skórę. Zdecydowanie polecamy wodoodporne tusze do rzęs i eye-linery.


Bazy utrwalające. Nie tylko przedłużają trwałość kosmetyków kolorowych, ale także wygładzają, napinają i rozświetlają skórę. Znajdziesz wśród nich preparaty pod szminki, cienie, podkłady, specjalne fiksatory tuszy do rzęs. Ważne: rodzaj bazy pod podkład zawsze dobierz do potrzeb skóry, np. na cerze tłustej makijaż znika szybciej - niezbędna będzie lekka beztłuszczowa baza matująca.


Korektory, podkłady, pudry. Korzystaj z tych kosmetyków, jeśli nie masz pod ręką specjalnej bazy. Korektor lub podkład wyrówna skórę powiek i przedłuży trwałość cieni, puder nałóż na usta przed nałożeniem szminki (nadmiar odciśnij w chusteczkę higieniczną). Aaron de Mae, makijażysta Lancome, nakłada cienką warstwę sypkiego pudru także jako bazę pod pudrowe cienie.


Woda. Jeśli wymieszasz z nią cienie (pamiętaj, że nie wszystkie się do tego nadają), staną się trwalsze. Po zrobieniu makijażu delikatnie spryskaj twarz wodą termalną w spreju. Parując, lekko wysuszy skórę i sprawi, że warstwy podkładu i pudru lepiej do niej przylgną.


Peeling i maseczka. Nałóż je tuż przed zrobieniem makijażu. Gładka i napięta skóra lepiej trzyma inne kosmetyki.


Chusteczki higieniczne. Są niezbędne do odciśnięcia kolejnych warstw makijażu (krem, podkład, korektor, puder, róż). To mocniej scali je ze sobą i ze skórą. Warstwowa technika aplikacji to zdaniem hollywoodzkiej makijażystki Laury Mercier najlepszy sposób na utrwalenie make-upu.


Bibułki matujące. Szybko matują skórę oraz "dociskają" warstwy makijażu do skóry, w ten sposób je utrwalając. Puder nałóż dopiero po zastosowaniu bibułki - będzie wyglądał lepiej i trzymał się mocniej niż dołożony w ciągu dnia do starych warstw.


Kredka do oczu lub ust. Ponieważ ma tłustawą konsystencję, działa jak klej dla nakładanego na nią cienia lub szminki (w podobnym odcieniu). Wcześniej rozetrzyj ją pędzelkiem.
Tagi: makijaż