Jak prawidłowo nakładać błyszczyk do ust?

Błyszczyk to jeden z ulubionych kosmetyków kobiet. Jest lubiany za jego łatwość aplikacji i spektakularny wygląd ust jaki można osiągnąć przy jego pomocy.
/ 10.06.2010 07:38

Błyszczyk to jeden z ulubionych kosmetyków kobiet. Jest lubiany za jego łatwość aplikacji i spektakularny wygląd ust jaki można osiągnąć przy jego pomocy.

Pomimo tego, że jest łatwiejszy w aplikacji od szminki, także w przypadku błyszczyka istnieją pewne zasady, które przestrzegając wydobędziemy z tego kosmetyku to co w nim najlepsze.

Oto one:

Błyszczyk nakładamy w inny sposób niż szminkę. Nie należy malować nim całych ust, a nałożyć jedynie na środek dolnej wargi i na całą górną. To, co w przypadku pomadki jest niewskazane – czyli pocieranie ust o siebie w celu rozprowadzenia szminki, co z reguły daje odwrotny efekt rozmazania jej konturu, w przypadku błyszczyka jest polecane. Nałożywszy go jedynie na sam środek dolnej wargi pocierając o siebie usta rozprowadzimy go na nich w naturalny sposób. Przy aplikacji błyszczyka jego kontur nie jest istotny, tak jak jest to ze szminką. Unikając nałożenia go na całej dolnej i górnej wardze unikniemy także nieestetycznych „zacieków”, które powstają w kącikach ust, gdy przesadzimy z jego ilością.

Błyszczyk nałożony na pomadkę w naturalnym kolorze (zbliżonym do barwy naszych ust) podwoi swój potencjał i nada ustom pełny, trójwymiarowy wymiar.

Jeśli chcesz optycznie powiększyć usta, pomaluj je tak jak szminką, ale zamiast szminki użyj korektora w sztyfcie. Dopiero na taką bazę nałóż błyszczyk. Usta będą wydawać się pełniejsze i większe niż w rzeczywistości.

Nadmiar błyszczyka zbierz przykładając do ust chusteczkę higieniczną i lekko przyciskając wargi do siebie.

AL