Jak prawidłowo aplikować krem na dzień?

Prawidłowa aplikacja kremu rano gwarantuje skuteczną pielęgnację skóry twarzy przez cały dzień. Ważne jednak, aby sposób aplikacji kosmetyku dostosować do rodzaju cery, jaką posiadamy. Inaczej nakłada się krem na dzień na cerę normalną, a inaczej na cerę z problemami. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce!
/ 04.12.2018 14:35

Może to wydać się banalne, ale bardzo często efekt końcowy zależy właśnie od specyficznych metod użycia.  

Etap pierwszy – oklepywanie skóry

Rano należy pobudzić funkcje życiowe skóry, poprawić jej koloryt, a także dodać jej energii i witalności. Jak to zrobić? Sposób jest prosty – zanim przystąpisz do aplikacji kremu dziennego, wykonaj pobudzające ruchy oklepywania opuszkami palców.

Etap drugi – aplikowanie kremu

Następnie nabierz niewielką ilość kremu, delikatnie ogrzej go w dłoni (składniki o temperaturze ciała będą się lepiej wchłaniały) i ruchami głaskania rozprowadź kosmetyk na twarzy. Najlepiej zacząć od żuchwy, następnie policzki, czoło i szyja. Na koniec nie zapomnijmy wetrzeć resztek kremu z rąk w kark, tam skóra też wiotczeje.

Przeczytaj także: Kremy BB, CC i DD - czym się różnią?

Etap trzeci – oszczypywanie skóry

Dla uzyskania zdrowego kolorytu i pobudzenia skóry twarzy należy ją delikatnie „oszczypać”. To poprawia mikrokrążenie, pozwala na lepsze wchłonięcie kosmetyku, a więc i skuteczniejsze działanie.

Pielęgnacja ujędrniająca, liftingująca wymaga podobnych ruchów, jednak należy pamiętać o kierunku tych ruchów – zawsze powinny biegnąć one ku górze.  Automasaż powinien zakończyć się spokojnym, uspakajającym głaskaniem. Tak przygotowana skóra nabiera promiennego, zdrowszego wyglądu, jest wyraźnie „wybudzona”. Specjalna aplikacja sprawi, że makijaż oraz skóra w ciągu dnia będą w doskonałej kondycji.

Automasaż należy dostosować do rodzaj skóry. Opisany powyżej sposób aplikowania kremów na dzień możemy zaproponować skórze normalnej, bez zmian i podrażnień typu stany zapalne, wypryski, uszkodzenia naskórka.

W przypadku skóry z problemami masaż pobudzający nie jest wskazany, ponieważ może pogłębić te problemy. Skóra taka powinna być traktowana z niezwykłą łagodnością. Krem należy wmasować delikatnymi ruchami głaszczącymi. Ruch pobudzający mógłby wzmocnić widoczność podrażnień oraz je uaktywnić.

Polecamy: Czym różni się krem na dzień od kremu na noc?

Autorką artykułu jest Magdalena Pietruszkiewicz, ekspertka marki Murad