POLECAMY

Jak pozbyć się przebarwień

Jeśli masz przebarwienia skóry, możesz się ich pozbyć natychmiast - prostą i skuteczną metodą Cosmelan, która pozornie niczym się nie różni od znanych peelingów.
Jak pozbyć się przebarwień fot. FREE
Cosmelan pojawił się na naszym rynku stosunkowo niedawno i okazał się prawdziwym przebojem. Ten stworzony przez dr. Eduarda Kruliga (wenezuelskiego lekarza polskiego pochodzenia) peeling obecnie nie ma sobie równych. I choć w swoim składzie zawiera te same substancje czynne, które możesz znaleźć w innych peelingach chemicznych (m.in. kwas kojowy, fitowy, arbutynę, palmitynian retinolu i kwas askorbinowy), jest od nich zdecydowanie skuteczniejszy. W czym tkwi tajemnica?

Do końca nie wiadomo, bo preparat chronią prawa patentowe, ale z pewnością dr Krulig zastosował złote proporcje substancji złuszczających i wybielających. W dodatku to jedyny peeling rozjaśniający niewywołujący stanów zapalnych. Zawarte w Cosmelanie substancje hamują działanie tyrozynazy, kluczowego enzymu dla tworzenia się barwnika. Dodatkowo peeling ten ma czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.

Dla kogo?
Przede wszystkim dla osób, u których pojawiły się mocno widoczne i dość rozległe przebarwienia. W literaturze możesz się spotkać z określeniem, że najlepsze rezultaty przynosi w leczeniu zmian powstałych na tle hormonalnym (tzw. melanom), ale równie skutecznie usuwa przebarwienia pozapalne lub takie, które są skutkiem reakcji fototoksycznych. Jednym słowem Cosmelan jest rewelacyjny przy wszelkiego rodzaju zmianach barwnikowych. Jeśli nieestetyczne plamki próbowałaś już usunąć zarówno specjalnymi kosmetykami i lekami stosowanymi zewnętrznie, jak i różnego rodzaju peelingami chemicznymi i nadal nie osiągnęłaś zadowalającego rezultatu, koniecznie wypróbuj Cosmelan. Wcześniej stosowane metody usuwania przebarwień sprawdzają się u 60–70 proc. osób i wymagają długich kuracji. U pozostałej części pacjentów efekt nie jest zadowalający. Plamki wprawdzie są zdecydowanie jaśniejsze, ale nie znikają całkowicie. Cosmelan jest dla takich osób jedyną skuteczną metodą. – Nie miałam pacjentki, która byłaby niezadowolona z tego zabiegu! – mówi dr Ewa Chlebus.

Zabieg
Nie wymaga żadnego przygotowania skóry w domu, dlatego możesz wybrać się na niego z marszu. No prawie, bo jeśli masz skłonność do opryszczki, powinnaś kilka dni przed zabiegiem przyjmować Heviran. W gabinecie spędzisz najwyżej godzinę. Do domu wracasz z maską na twarzy w kolorze musztardy. W zależności od fototypu musisz ją nosić od czterech do sześciu godzin, a potem zmyć. Warto wziąć to pod uwagę, ustalając termin i godzinę zabiegu. Nieodłącznym i niezmiernie istotnym elementem kuracji jest stosowanie kremu wybielającego. Przez pierwszy tydzień trzy razy dziennie, w drugim tygodniu dwa razy, a od trzeciego tygodnia już tylko raz dziennie. Słoiczek kremu dostaniesz podczas zabiegu (wliczony w cenę), kolejne powinnaś dokupić sama. Krem wybielający należy stosować przez minimum trzy miesiące, a najlepiej nawet przez rok, szczególnie latem. Dzięki niemu przebarwienia nie nasilą się o tej porze roku. Pamiętaj jednak, że chociaż krem jest absolutnie niezbędny, nie zastąpi pełnej kuracji zabiegowej. Podejmowano wprawdzie próby stosowania go bez przeprowadzenia uprzednio peelingu, ale choć plamki uległy rozjaśnieniu, niestety, nie zniknęły.

Raz, ale skutecznie
Jeden zabieg jest zazwyczaj absolutnie wystarczający. Najlepsze rezultaty przynosi w przypadku przebarwień na skórze tłustej i mieszanej. Nie tylko rozjaśnia, ale też reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory. Skóra sucha i wrażliwa może zareagować większym zaczerwienieniem i podrażnieniem.

Po zabiegu
Skóra może być zaczerwieniona, a po upływie kilku dni zacznie się łuszczyć. Może też towarzyszyć ci uczucie ściągnięcia skóry. Zazwyczaj utrzymuje się ono jedynie przez pierwsze dni po zabiegu. Zanim sięgniesz po kosmetyki łagodzące, skonsultuj się z lekarzem. Na silne przesuszenie i dyskomfort najlepsze są preparaty z dużą zawartością substancji tłuszczowych. Możesz też dokupić krem łagodząco-nawilżający z zestawu Cosmelanu. W razie dużego dyskomfortu zadbaj o to, aby być z lekarzem w ciągłym kontakcie.

Przeciwwskazania
Nie będziesz mogła poddać się zabiegowi, jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz czynne infekcje skóry. Opryszczka należąca do infekcji wirusowych również jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Dlatego przynajmniej na dzień przed planowanym zabiegiem powinnaś rozpocząć kurację lekami, które zapobiegną ewentualnemu uaktywnieniu się wirusa. Potem zażywanie leku trzeba kontynuować.

Efekt
Pojawia się już po tygodniu (choć największe zmiany zaobserwujesz po miesiącu) i jest spektakularny. Potem jednak należy go podtrzymać, stosując krem wybielający.

Koszt: ok. 1600 zł za zabieg, 50 ml kremu – 450 zł.


Konsultacja: dr n. med. Ewa Chlebus, specjalista dermatolog, gabinet Nova Derm.

Co sądzisz o zabiegu Cosmelan? Wypowiedz się na forum polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)