POLECAMY

Jak powiększyć oczy makijażem?

Poznaj sprawdzone triki wizażystów
Jak powiększyć oczy makijażem? fot. FREE

Makijaż to sztuka iluzji, która sprawia, że jesteśmy młodsze, ładniejsze i wyglądamy na bardziej wypoczęte. To także doskonały sposób na ukrycie naszych wad i uwydatnienie zalet. Dzisiaj podpowiadamy wam jak powiększyć oczy makijażem. Zobaczcie, jakie to proste!

Jak powiększyć oczy makijażem?

  • Dwukolorowe cienie do powiek - są stworzone do modelowania kształtu oka. Trzymaj się podstawowej zasady: jasny cień nałóż na całą ruchomą powiekę i wewnętrzny kącik oka, a ciemniejszy w okolicach zewnętrznego kącika – wyprowadzając go nieco ku górze.
  • Kreska zrobione kredką lub eyelinerem - sprawdzą się w wypadku wyraźnie opadających powiek. Rysując je, dowolnie zmienisz kształt oka. Uważaj tylko, aby kreska poprowadzona w kierunku skroni nie poszła w dół, bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego - staraj się wyciągnąć ją ku górze.
  • Dobrze wytuszowane rzęsy -  najdłuższe włoski, wyrastające blisko zewnętrznych kącików oczu, pomaluj nawet kilkakrotnie, aby maksymalnie je zagęścić, podkręcić i wydłużyć.

Sprawdzone triki makijażystów:

  • Zalotka to proste i skuteczne urządzenie - warto jej używać na co dzień, bo podkręcone rzęsy otwierają oko. Ważne, żeby używać jej przed pomalowaniem rzęs, gdyż tusz może usztywniać włoski – wtedy trudniej je podkręcić i mogą się odkształcić.
  • Sztuczne rzęsy na co dzień - małą kępkę przyklej blisko zewnętrznego kącika i wyczesz mocno ku górze. Dobrze wytuszuj!
  • Kreski potrafią "rozweselić" spojrzenie - jeśli masz opadające powieki, unikaj obrysowywania oczu po linii rzęs – to je optycznie zmniejszy i podkreśli ich kształt.
  • Unikaj podkreślania dolnej powieki - nałożone w tym miejscu ciemne cienie lub gruba kreska tylko zmniejszą oko. Dobrym pomysłem jest pomalowanie wewnętrznej strony dolnej powieki jasną kredką.
  • Jeśli masz wyraźnie opadającą powiekę, narysuj na niej kreskę, tak aby była najszersza przy zewnętrznym kąciku oka i lekko szła ku górze. To zmieni kształt całego oka. Obowiązkowo pomaluj rzęsy - najlepiej tuszem podkręcającym.
Na podstawie tekstu z miesięcznika Uroda 

Więcej praktycznych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)