Makijaż korekcyjny ust

Jak powiększyć usta wąskie lub płaskie? Jak zmniejszyć zbyt wydatne wargi? Poznaj tajniki korekcyjnego makijażu ust!
/ 08.01.2014 10:07

Jak powiększyć usta wąskie lub płaskie? Jak zmniejszyć zbyt wydatne wargi? Poznaj tajniki korekcyjnego makijażu ust!

Zobacz też: 5 najpiękniejszych makijaży ze Złotych Globów 2014!

Jak powiększyć lub zmniejszyć usta?

fot. Fotolia

Agnieszka Sęczkowska, wizażystka Golden Rose podpowiada jak wykonać makijaż korekcyjny ust.

Poznaj 4 sposoby i 4 triki profesjonalistki!

Zobacz też: Najmodniejsze kolory ust - trendy 2014

 

Jak powiększyć i uwypuklić usta wąskie lub płaskie

Usta wąskie lub płaskie nie muszą być powodem kompleksów. Wykonując codzienny makijaż wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, które sprawią, że nabiorą ponętnego kształtu i soczystej objętości. Po pierwsze, trzeba zaprzyjaźnić się z konturówką! Choć jej używanie wymaga wprawy, przy odrobinie determinacji można jej nabrać już po kilku próbach. Kolor kredki powinien być jak najbardziej naturalny, zbliżony odcieniem do koloru ust, a nawet o ton jaśniejszy. Kontur zaznaczamy kredką tuż ponad linią warg, a następnie delikatnie rozmazujemy go do wewnątrz. Wybierając kolor pomadki stawiamy na odcienie jasne i naturalne. Powracające tej zimy do łask odcienie nude i blade róże sprawdzą się tu doskonale. Chcąc uwypuklić dodatkowo płaskie usta musimy pamiętać o kropli błyszczyku w centralnej części warg.

Trik: Dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu świetną alternatywą dla szminek będą mocno napigmentowane błyszczyki, łączące w sobie głęboki kolor pomadki z wysokim połyskiem powiększającym optycznie usta. Zjawiskowy efekt na wiele godzin!

 

Jak zmniejszyć zbyt wydatne wargi

Szczęśliwe posiadaczki pełnych ust w najnowszych trendach mogą przebierać do woli. Najmodniejsze w tym sezonie ciemne i intensywne kolory pomadek w wyrazistych pomarańczach, ognistych czerwieniach, fuksji, burgundach i miedzianych brązach to wybór właśnie dla nich. Mocne kolory pomadki sprawią, że usta będą na pierwszym planie. Jeśli więc chcemy optycznie zmniejszyć zbyt wydatne wargi nałóżmy na nie najpierw podkład, dzięki czemu rozjaśnimy kontur. Dopiero wówczas nakładamy pomadkę, koniecznie matową! Usta możemy wcześniej obrysować od wewnątrz kredką w naturalnym kolorze tak, by kontur nie dochodził do krawędzi warg.

Trik: Szminkę należy rozprowadzać pędzelkiem od zewnętrznych kącików, kierując się ku środkowi. Dzięki temu makijaż będzie bardziej precyzyjny i trwalszy, unikniemy też gromadzenia się nadmiaru pomadki w kącikach.

[CMS_PAGE_BREAK:Jak poprawić proporcje asymetrycznych ust]
 

Jak poprawić proporcje asymetrycznych ust

Natura, choć gustuje w symetrii, lubi zaskakiwać eksperymentując z klasycznymi proporcjami. Jak sobie radzić w przypadku znacznych dysproporcji ust? Po pierwsze rozjaśniamy kontur podkładem. Cielistą kredką obrysowujemy wąską wargę wyjeżdżając tuż ponad ich naturalną linię, zaś wargę grubszą zwężamy konturem od wewnątrz, nie dochodząc do krawędzi. Po wypełnieniu pomadką możemy dodatkowo rozświetlić środek wąskiej wargi kroplą błyszczyku.

Trik: Wokół węższej wargi nakładamy korektor o ton jaśniejszy od podkładu i delikatnie go rozcieramy – rozświetlając skórę dodajemy wardze objętości.

[CMS_PAGE_BREAK:Jak podnieść opadające kąciki ust]
 

Jak podnieść opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust sprawiają, że niezależnie od nastroju twarz wygląda na zmęczoną i przygnębioną. Powstawanie tych zmian jest niestety nieuniknione ponieważ wynika bezpośrednio z procesów starzenia, takich jak osłabienie mięśni mimicznych, utrata sprężystości włókien kolagenowych skóry i zaniku elastyny. Na szczęście za pomocą bardzo prostej sztuczki możemy uporać się i z tym defektem

Trik: Kąciki ust pokrywamy jasnym korektorem w płynie, a następnie pudrujemy. Konturówką w naturalnym odcieniu obrysowujemy usta tuż powyżej kącików, po czym za pomocą pędzelka wypełniamy precyzyjnie usta pomadką uważając, by nie wykraczać poza wyznaczone linie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.07.2016 16:17
makijaż makijażem, ale mnie zależało na tym, żeby mieć efekt na stałe. dlatego szukałam innego skutecznego dla mnie zabiegu. No i tutaj drosuch.pl/piekne-usta-bez-wypelniaczy/ znalazłam. bardzo mnie zainteresował i już niedługo będę się mogła pochwalić efektami.