Jak podkreślić oko

Jak? Oczywiście na czarno. Dzisiaj klasyka, czyli co każda kobieta umieć powinna w zakresie makijażu.

Jak? Oczywiście na czarno. Dzisiaj klasyka, czyli co każda kobieta umieć powinna w zakresie makijażu.

Jak podkreślić oko

Nie da się ukryć, że czarna kreska to najlepsze co może się oku przytrafić. Podkreśla kształt, dodaje kokieterii optycznie pogrubiając rzęsy, wydobywa źrenice i nadaje całej twarzy charakteru. W zestawieniu z czarnym cieniem aplikowanym w konwencji "smoky eye" jest niewątpliwie najbardziej seksownym pomysłem na oprawę oka o ile oczywiście nie zapomnimy jeszcze zaznaczyć na czarno również rzęsy.

Ale, krok po kroku…

Jak podkreślić oko

1. Zaczynamy od zmatowania i zneutralizowania całej powieki – najlepiej beżowym cieniem lub brązującym pudrem. Chodzi o to, żeby nie było widać ani zaczerwienienia ani żyłek sprawiających wrażenie zmęczenia, ani tym bardziej nieestetycznego połysku w zagłębieniu powieki. Matowanie nie jest malowaniem więc kosmetyku używamy jak najoszczędniej.

2. Czarnym miękkim ołówkiem lub eyelinerem zaznaczamy cienką ale precyzyjną kreskę nad górną linią rzęs zaczynając nieco za wewnętrznym kącikiem oka i kończąc w zewnętrznym.

3. Pędzelkiem nakładamy czarny cień wzdłuż namalowanej kreski pogrubiając linię a kierunku zewnętrznego kącika a potem skroni. Kształt powinien być nieco trójkątny aby podnieść oko.

4. Pownownie wracamy do kredki i tym razem zaznaczamy linię dolnych rzęs, ale tylko do wyskości źrenicy.

5. Aplikatorem z gąbeczką dodajemy czarnego cienia, starając się zmieszać go z kreskami aby powstał jednolity ciemny kącik. Tym razem nie oszczędzamy na cieniu, bo czerń powinna być intensywna.

6. Jasny cień aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka oraz na dolnej linii rzęs - do miejsca gdzie kończy się czarna kreska. Tym sposobem rozjaśniamy oko i przeciwdziałamy efektowi zmęczenia i smutku, który czasem pojawia się wraz z czernią.

7. Podkreślamy jeszcz raz kredką zewnętrzną połowę dolnej linii rzęs.

8. Rzęsy wykańczamy dwoma warstwami pogrubiającej czarnej maskary.

Kosmetyki:

Jak podkreślić oko

Make Up Factory, Eye Shado Mono, Pojedynczy cień do powiek, nr 38 , cena: 54 zł
Avon Color Trends, Metaliczny cień do powiek w kredce, Black Diamond, cena: 17 zł
Orliflame Beauty Color Pro, Potrójne cienie do powiek, cena: 25 zł
Kobo Professional, Tusz modelujący z silikonowym aplikatorem, cena: 23 zł

fot. room27.ru, depositphotos.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Bardzo ładny makijaż :)
/6 lat temu
ladne