Pantene fot. Panthermedia

Jak pielęgnować wrażliwą skórę latem

Jeśli jesteś wrażliwcem, nie przesadzaj z opalaniem. Dowiedz się, jak chronić swoją wrażliwą cerę w wakacje.
/ 19.06.2012 15:38
Pantene fot. Panthermedia
Przy wrażliwej cerze zawsze bezpiecznie się opalaj. Wysoka temperatura i promienie słoneczne nie tylko wysuszają skórę, ale również uszkadzają jej włókna kolagenowe. W efekcie tego procesu staje się ona wiotka i bardziej "papierowa". Dlatego, jeśli przebywasz na słońcu, koniecznie stosuj kremy z bardzo wysokimi filtrami. Dopiero na koniec sezonu możesz zamienić filtr SPF 50 na SPF 30.

Zapobiegaj uczuleniom. Promieniowanie słoneczne może wywoływać podrażnienia, a nawet alergie. Aby im zapobiec, oprócz stosowania kremów z filtrami, warto dodatkowo osłonić rejony ciała narażone na ich działanie, np. przewiewną bluzka lub pareo. Jeśli masz skórę wrażliwą, wybieraj kremy zawierające filtry mineralne (np. dwutlenek tytanu i tlenek cynku). Są one łagodniejsze niż filtry chemiczne. Nie wnikają w skórę, lecz działają na niej jak lusterka, które odbijają promienie słońca.  

Odpowiednio pielęgnuj. Skóra sucha i wrażliwa wymaga szczególnej troski nie tylko latem. Wybieraj dla niej kremy zawierające jak najmniejszą ilość substancji zapachowych i emulgatorów.

W przypadku tego typu cer sprawdzi się formuła ultra, czyli taka, która zawiera jedynie 5-6 składników. Lepsze niż kremy z tradycyjną zakrętką będą te ze szczelnym dozownikiem – nie zawierają substancji konserwujących.

radziła dr n.med. Urszula Kozłowska, dermatolog, Lecznica Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)