POLECAMY

Jak pielęgnować rzęsy?

Oczy są zwierciadłem duszy! Więc nasze rzęsy są piękną i bogato zdobioną ramą, o którą trzeba dbać w należyty sposób. Opiekując się rzęsami z troska i oddaniem szybko zauważysz efekty włożonej pracy, a zadbane rzęsy staną się Twoim największym atutem.
Jak pielęgnować rzęsy?

Po pierwsze, odżywianie

Rzęsy, podobnie jak włosy na głowie, potrzebują odżywienia, wzmocnienia i nawilżenia. Chcąc je wzmocnić możesz korzystać z gotowych kremów regeneracyjnych, odżywek lub serów pobudzających, innym sposobem jest sprawdzony przez nasz mamy i babcie olejek rycynowy dostępny w każdej aptece. Którejkolwiek z opcji nie wybierzesz, kuracje stosuj na noc. Nakładaj preparat szczoteczką, może być to szczoteczka do rozczesywania rzęs, aby dokładnie rozprowadzić wszystko na całej długości rzęs. Nie przesadzaj z ilością produktu, niech nie będzie go zbyt dużo. Rano przed wykonaniem makijażu zmyj resztki odżywki płynem do demakijażu.

Zobacz także: Jak zadbać o rzęsy, żeby zawsze były piękne?

Po drugie, demakijaż

Podczas demakijażu pamiętaj, że rzęsy są bardzo delikatne i łamliwe. Pamiętaj, aby zawsze usuwać z nich tusz i nie kłaść się spać w makijażu. Wytuszowane rzęsy łatwo połamać, a na ich odrośnięcie trzeba poczekać. Rzęsy wypadają naturalnie, tak jak włosy na głowie. Więc, o ile nie zauważysz wzmożonej utraty włosków, nie masz się czy martwić. W miejsce starej rzęsy wyrośnie nowa.

Po trzecie, tuszowanie

Do dyspozycji masz setki tuszy, które podkręca, wydłużą, pogrubią, zagęszczą i modelują Twoje rzęsy. Są one dostępne w formie wodoodpornej lub nie. Specjalnie wyprofilowane szczoteczki ułatwiają nanoszenie tuszu i modelowanie rzęs. Obecnie coraz więcej producentów dodaje do swych tuszy odżywki, dzięki czemu, nie tylko podkreślasz rzęsy, ale już na etapie tuszowania pielęgnujesz je. Dzięki zastosowanie ceramidów, witaminy B, silikonom czy woskom włoski wyglądają lepiej i faktycznie stają się mocniejsze. Jeśli chcesz osiągnąć lepszy efekt dla sowich rzęs, nałóż kilka warstw tuszu. Tuszując rzęsy górne i dolne jednocześnie uzyskasz bardziej teatralny efekt i powiększysz optycznie oko.

Rzęsy po nałożeniu tuszu lubią być wyszczotkowane. Dzięki temu zabiegowi rozczeszesz włoski i zyskasz pewność, że Twoje rzęsy nie są sklejone. Możesz do tego zabiegu użyć specjalnej szczoteczki do rozczesywania lub starej, umytej maskary. 

Zobacz także: Jaki jest sekret tuszów do rzęs?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)