POLECAMY

Jak pielęgnować młodą skórę

Młoda cera wymaga szczególnej pielęgnacji. Przeczytaj poradę eksperta.
Jak pielęgnować młodą skórę fot. FREE
Na pytania odpowiada dr Daniel Maes, światowej sławy chemik i kosmetolog, wiceprezes Działu Badań i Rozwoju w Estēe Lauder Laboratories.


1. Co jest najważniejsze w pielęgnacji?

Podstawą jest zabezpieczenie skóry przez szkodliwym wpływem środowiska, w szczególności promieniowania UV. To bowiem powoduje w niej najwięcej uszkodzeń. Niekorzystne zmiany kumulują się w skórze, wzmagając procesy starzeniowe. To właśnie zanieczyszczenia i promieniowanie słoneczne są główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry.


2. Jakie zatem są złote zasady pielęgnacji?
Codziennie stosuj krem nawilżający, który jednocześnie zawiera antyoksydanty, np. wit. C, E czy A. Nigdy nie zapominaj o kremie z filtrem. Stosuj go nawet w pochmurne dni, także w zimie! Do mycia używaj wyłącznie łagodnych preparatów, które nie podrażniają i nie wysuszają skóry.


3. Czy te same zasady dotyczą cery wrażliwej?
Tak, ale w jej przypadku najlepiej sprawdzają się bezzapachowe kremy z dużą zawartością emolientów. Warto również stosować dobre serum, bo kosmetyk ten powoduje mniej podrażnień niż krem. Zawsze przed aplikacją nowego kosmetyku trzeba posmarować nim skórę za uchem. Jeśli skóra zacznie piec czy zaczerwieni się, trzeba go odstawić.


4. Jakie są najczęstsze błędy w pielęgnacji?
Młode kobiety używają zbyt agresywnych peelingów. Zbyt często również korzystają z mocno podrażniających peelingów lub zabiegów laserowych w gabinetach dermatologii estetycznej. Osłabia to skórę, która gorzej radzi sobie z zanieczyszczeniami i promieniowaniem.


5. Czy stosowanie kremu może rozleniwić skórę?
Nie, nie może. Nie należy jednak przesadzać z wysokimi stężeniami np. witaminy C. Ciągłe stosowanie tego typu preparatów sprawia, że witamina ta zamiast przeciwutleniająco, zaczyna działać wręcz odwrotnie.


6. Jakich stężeń witamin szukać zatem w kremach?
Witaminy wykazują działanie antyoksydacyjne w 1-proc. stężeniach i mniejszych. Podobne ilości wystarczają również do wywołania efektu np. rozjaśnienia skóry czy syntezy kolagenu.


Ekstrarada:
Krem ze skutecznym filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania stosuj codziennie przez cały rok.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/8 lat temu
jaki mam stosować krem z filterm UV skoro moja cera ejst bardzo wrażliwa, jeżeli tylko naniose jakiś krem to mogę mieć wysypkę!
/8 lat temu
hfjchvm kfkmf
/9 lat temu
Używam całej linii Komfort młodej skóry 18+. Jak dla mnie jest świetna, delikatnie dba o moją młodą skórę. Podoba mi się w tej lini specjalny kompleks APS, który chroni skórę przed zanieczyszczeniami środowiska - takimi jak dym papierosowy, spaliny czy klimatyzacja.
POKAŻ KOMENTARZE (4)