Jak pielęgnować cerę normalną

Jeśli masz gładką cerę bez skazy, to super! Pamiętaj jednak, że nawet na pozór drobne zaniedbania w pielęgnacji mogą jej zaszkodzić.
Jak pielęgnować cerę normalną fot. ONS
Perfekcyjny demakijaż
Taki powinien być, ale niestety czasem górę bierze zmęczenie lub pośpiech.
Albo po prostu masz niedobre przyzwyczajenie (w zasadzie dopiero od niedawna mówi się o tym, jak ważny jest dokładny demakijaż). Wtedy szybko przemywasz twarz samym mleczkiem i biegniesz do łóżka. To nie wystarczy. Bo mleczko do demakijażu twarzy ma w składzie środki myjące, które trzeba koniecznie usunąć (razem z zanieczyszczeniami). Jeśli nie za pomocą wody, to toniku albo płynu micelarnego. Notoryczne zapominanie o tym grozi podrażnieniem naskórka i przesuszeniem skóry.

Pielęgnacja według potrzeb
Nadal pokutuje opinia, że używając kosmetyków przeciwzmarszczkowych w młodym wieku, rozleniwiasz skórę.
A to nieprawda! Wiele kobiet zbyt serio traktuje oznaczenia typu „30+” na opakowaniach. Są to tylko informacje umowne, stworzone przez marketingowców. Faktyczny stan twojej skóry bardziej niż od wieku zależy od twojego trybu życia i pielęgnacji. Błędem jest czasami „trzymanie” się podstawowej pielęgnacji, np. lekkich żeli pod oczy, gdy wokół już pojawiły się zmarszczki i cienie. A jeśli często korzystasz z solarium lub latem całe dnie leżysz na plaży, z pewnością będziesz potrzebowała solidnych kremów przeciwzmarszczkowych jeszcze przed trzydziestką.

Po imprezie... czysta cera
Znów wracamy do demakijażu!
Nie zapominaj o nim nawet wtedy, gdy wrócisz do domu w środku nocy. Jeśli to zrobisz, rano twarz będzie wyglądać na zmęczoną. Mogą też wyskoczyć krostki – to skutek działania warstwy makijażu zmieszanego dodatkowo z dymem papierosowym w klubie.

Szyja pod kontrolą
Skóra w tym miejscu wymaga takiego samego traktowania jak twarz.
Nawet tym samym kremem. Szyja – w zimie drażniona golfami i szalikami, latem nieustannie wystawiana na słońce – najszybciej się starzeje.


Anna Kozłowska, Iwona Zgliczyńska


Czy można zapracować na cerę normalną? - porozmawiaj na forum!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 lat temu
Wszystko jest dobrze napisanie i ciekawie ale niestety nie znalazłam odp na swoje pytanie które dręczy mnie od dawna. Stosowałam już wielu kosmetyków do demakijażu niestety wszystkie mnie uczulają. Czy jest jakiś który tego nie robi?