twarz, kobieta fot. ONS

Jak pielęgnować cerę normalną

Jeśli masz gładką cerę bez skazy, to super! Pamiętaj jednak, że nawet na pozór drobne zaniedbania w pielęgnacji mogą jej zaszkodzić.
/ 28.04.2008 12:12
twarz, kobieta fot. ONS
Perfekcyjny demakijaż
Taki powinien być, ale niestety czasem górę bierze zmęczenie lub pośpiech.
Albo po prostu masz niedobre przyzwyczajenie (w zasadzie dopiero od niedawna mówi się o tym, jak ważny jest dokładny demakijaż). Wtedy szybko przemywasz twarz samym mleczkiem i biegniesz do łóżka. To nie wystarczy. Bo mleczko do demakijażu twarzy ma w składzie środki myjące, które trzeba koniecznie usunąć (razem z zanieczyszczeniami). Jeśli nie za pomocą wody, to toniku albo płynu micelarnego. Notoryczne zapominanie o tym grozi podrażnieniem naskórka i przesuszeniem skóry.

Pielęgnacja według potrzeb
Nadal pokutuje opinia, że używając kosmetyków przeciwzmarszczkowych w młodym wieku, rozleniwiasz skórę.
A to nieprawda! Wiele kobiet zbyt serio traktuje oznaczenia typu „30+” na opakowaniach. Są to tylko informacje umowne, stworzone przez marketingowców. Faktyczny stan twojej skóry bardziej niż od wieku zależy od twojego trybu życia i pielęgnacji. Błędem jest czasami „trzymanie” się podstawowej pielęgnacji, np. lekkich żeli pod oczy, gdy wokół już pojawiły się zmarszczki i cienie. A jeśli często korzystasz z solarium lub latem całe dnie leżysz na plaży, z pewnością będziesz potrzebowała solidnych kremów przeciwzmarszczkowych jeszcze przed trzydziestką.

Po imprezie... czysta cera
Znów wracamy do demakijażu!
Nie zapominaj o nim nawet wtedy, gdy wrócisz do domu w środku nocy. Jeśli to zrobisz, rano twarz będzie wyglądać na zmęczoną. Mogą też wyskoczyć krostki – to skutek działania warstwy makijażu zmieszanego dodatkowo z dymem papierosowym w klubie.

Szyja pod kontrolą
Skóra w tym miejscu wymaga takiego samego traktowania jak twarz.
Nawet tym samym kremem. Szyja – w zimie drażniona golfami i szalikami, latem nieustannie wystawiana na słońce – najszybciej się starzeje.


Anna Kozłowska, Iwona Zgliczyńska


Czy można zapracować na cerę normalną? - porozmawiaj na forum!