POLECAMY

Jak nawilżać wrażliwą skórę

Masz wrażliwą cerę i nieustannie towarzyszy ci uczucie ściągnięcia? Sięgnij po kosmetyki z kwasem hialuronowym.
Jak nawilżać wrażliwą skórę

Mam bardzo suchą skórę. Czytałam, że świetnym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy. Zastanawiam się tylko, czy nadaje się do skóry wrażliwej.Po pierwsze, należy odpowiedzieć na pytanie, czy ma Pani skórę odwodnioną czy suchą. Gdy cera jest odwodniona, traci blask i staje się mniej elastyczna. A odwodniony może być każdy typ skóry. Skóra sucha to z kolei taka, której brakuje odpowiedniej ochrony w postaci płaszcza lipidowego. Najważniejsza jest więc jego odbudowa poprzez zastosowanie preparatów z zawartością lipidów.

Należy zacząć od odżywienia i natłuszczenia naskórka.
Nowoczesne kosmetyki aptecznych marek (Bioderma, La Roche-Posay, AA, SVR, Emolium) poradzą sobie z tym zadaniem, nie zostawiając tłustego filmu. Dopiero gdy wzmocnimy płaszcz lipidowy, można przystąpić do nawilżenia skóry. Wcześniej nie ma to sensu, ponieważ bez bariery lipidowej skóra i tak nie będzie potrafiła zatrzymać wody.

Ale nawilżenie w drugim etapie jest konieczne – skóra sucha to także skóra odwodniona. I tutaj warto sięgnąć po kwas hialuronowy – preparat do zadań specjalnych. Jego cząsteczka potrafi związać aż 40 razy więcej wody, niż sama waży.

Ponieważ kwas hialuronowy
występuje naturalnie w organizmie, jest bezpieczny nawet dla alergików. Gdy zostanie podany w kremie, nawilży naskórek, jeżeli zostanie podany głębiej – nawilży skórę od środka, jednocześnie wygładzając zmarszczki. W medycynie estetycznej kwasu hialuronowego używa się także m.in. do modelowania twarzy i ciała, np. pośladków.

Które kosmetyki z kwasem hialuronowym polecasz? Doradź innym na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)