Kobieta skorpion to prawdziwa femme fatale/fot. Fotolia fot. Fotolia

Jak nałożyć supermodną czerwoną szminkę?

Czerwona szminka to hit tego sezonu. Niestety sprawia także wiele kłopotów przy jej nakładaniu, ponieważ, by usta wyglądały olśniewająco muszą być pomalowane perfekcyjnie. Jak uzyskać efekt uwodzicielskich warg na miarę Scarlett Johansson w reklamie Dolce&Gabbana? Zobacz sama.
/ 02.11.2011 14:12
Kobieta skorpion to prawdziwa femme fatale/fot. Fotolia fot. Fotolia

Podstawa

Musisz zaopatrzyć się w odżywczą bazę pod szminkę, pędzelek do jej nanoszenia, o ton ciemniejszą od szminki konturówkę i sypki puder lub korektor.

Przygotowanie ust

Zrób delikatny peeling ust, następnie nałóż nawilżający balsam, krem lub po prostu wazelinę. Gdy Twoje usta będą gładkie i miękkie, pomadka będzie się lepiej i dłużej trzymać. By przedłużyć trwałość pomadki i zintensyfikować jej kolor, nałóż na usta niewielką ilość podkładu, korektora lub pudru.

Polecamy: Makijaż w stylu lat 20.

Konturówka

Powoli obrysowuj kształt ust dobrze zatemperowaną konturówką. Zacznij od środkowej części ust u góry i kieruj się do zewnętrznych kącików. Zwróć szczególną uwagę, by nie wyjechać poza linię ust, ponieważ będzie to nienaturalnie wyglądać oraz może sprawić, że makijaż wyjdzie krzywo.

Szminka

Weź pędzelek i delikatnie zacznij nakładać szminkę, zaczynając od środka ust. Następnie odciśnij nadmiar szminki na chusteczce higienicznej i powtórz malowanie jeszcze raz. Jeśli chcesz uzyskać optyczne wrażenie większych i pełniejszych ust, na środek każdej z warg nałóż trochę błyszczyka. By utrwalić make-up, wklep naprawdę niewielką ilość korektora tam, gdzie nałożyłaś błyszczyk.

Unikniesz rozmazywania się pomadki, jeśli delikatnie obrysujesz usta korektorem, rozcierając go tak, by był niewidoczny. Możesz także w ten sposób zamaskować ewentualne „pomyłki” w nakładaniu szminki.

Zobacz także: Makijaż w stylu Marylin Monroe

Na zakończenie

Jeśli chcesz powiększyć usta, na początku nałóż większą ilość korektora, podkładu lub pudru. Następnie równomiernie wyjedź konturówką poza linię ust i wypełnij je szminką. Jeśli chcesz zmniejszyć usta, zrób jak przy powiększaniu, lecz obrysuj konturówką usta poniżej naturalnego zarysu warg.