POLECAMY

Nakładamy samoopalacz do twarzy krok po kroku

Jak w szybki sposób nadać cerze wakacyjny wygląd? Sięgnij po samoopalacz! Jednak zrób to z głową - zastosuj nasze wskazówki, a nie będzie smug
Nakładamy samoopalacz do twarzy krok po kroku fot. FREE

Samoopalacz do twarzy to kosmetyk, który w mig nada cerze wakacyjny wygląd. Niezwykle ważne jest jednak to, aby nałożyć go w odpowiedni sposób. Jak to zrobić, podpowiada kosmetyczka Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki

O czym warto wiedzieć:

  • Kup kosmetyk, na którym napisano "do twarzy" (ma niższe stężenie związku samoopalającego niż w preparacie do ciała, wygląda więc naturalniej) i nałóż go według instrukcji podanej poniżej.
  • Po aplikacji samoopalacza umyj ręce, bo inaczej pozostaną na nich smugi (jeśli tak się stanie, można je rozjaśnić, przecierając skórę sokiem z cytryny lub wodą utlenioną.)
  • Pomysł z użyciem samoopalacza jest naprawdę dobry, gdyż w przeciwieństwie do opalenizny z solariów, ta nie wysusza skóry i jej nie postarza.

Jak krok po kroku nałożyć na twarz samoopalacz:

1. Zrób peeling
Wygładź skórę drobnoziarnistym preparatem. Usuniesz przesuszony naskórek, który jest częstą przyczyną smug. Nawilż twarz kremem.

2. Zabezpiecz skórę
Niewielką ilość kremu lub wazeliny nanieś na brwi i na linię, gdzie kończy się czoło, a zaczynają włosy. Unikniesz w tym miejscach plam.

3. Rozprowadź samoopalacz
Nanieś na twarz kilka kropek i rozcieraj go dwoma palcami. Szczególnie starannie zrób to w okolicy żuchwy i brody.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)