Jak nakładać podkład pędzlem - makijażysta radzi

Chcesz nauczyć się nakładania podkładu pędzlem? Ucz się od profesjonalistów. Makijażysta radzi, jak to robić, żeby uzyskać zamierzony efekt.
Jak nakładać podkład pędzlem - makijażysta radzi fot. FREE
Lekki, naturalny efekt makijażu uzyskasz używając pędzla typu Light Coverage.
  1. Po zanurzeniu pędzla w podkładzie, nakładaj kosmetyk na twarz punktowo – na policzki, czoło, nos, brodę i skronie.
  2. Następnie rozprowadzaj go od środka twarzy na zewnątrz poziomymi ruchami pędzla, aż do momentu kiedy podkład idealnie połączy się ze skórą.
Aby uzyskać bardziej kryjący efekt, należy użyć pędzla typu Full Coverage i znów punktowo nakładać nim podkład na twarz.
  1. Tym razem trzeba rozprowadzać kosmetyk małymi i okrężnymi ruchami, od środka twarzy na zewnątrz.
  2. W miejscach, które wymagają mocniejszego pokrycia, warto nałożyć trochę więcej podkładu i dokładnie rozetrzeć go pędzlem.
Uwaga! Trwałość makijażu zapewni puder, który warto nałożyć na nos, czoło, podbródek i szyję. W tym przypadku również należy rozprowadzać puder od środka twarzy na zewnątrz. Naturalny efekt uzyskasz, nakładając puder tylko na środku twarzy. Aplikacja cienkiej warstwy pudru na powieki sprawi, że makijaż oczu będzie bardziej trwały.

Promienny wygląd cery można uzyskać, rozświetlając wypukłe miejsca na twarzy, czyli kości policzkowe, grzbiet nosa, a także wewnętrzne kąciki oczu. Na te miejsca warto nałożyć puder rozświetlający, który zawiera bardzo małe, lśniące drobinki. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał naturalnie, skóra nie będzie się świeciła, a jedynie odbijała światło.

Radził Yadim, makijażysta marki Dior.
Tagi: makijaż
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
przeczytałam ,lecz kiedy się ma już po 50-siątce ,trudno nałozyć taką ilość tapety ,wygląda się jak stara pudernica .Unikam takiego kitowania (kremu rozświetlającego,podkładu,pudru i.t.p) raz spróbowałam ,po kilku minutowej rozmowie przed lustrem zrobiły mi się niefajne bruzdy i obmyłam twarz,tak jak to robił Jan Chrzciciel.Stanełam ponownie twarzą w twarz ,sama ze sobą przed lustrem ...o wybacz mi panie mój stwórco,,,gadałam jak najęta i o dziwo nie zauważyłam niefajnych głębokich bruzd.Jestem córką słońca największego STWÓRCY tego świata.Pozdrawiam ANNA