kobieta, modelka, makijaż, usta, fryzury fot. FREE

Jak mieć zmysłowe usta

Jak za pomocą makijażu uzyskać efekt seksownych ust? Sprawdź, co doradza makijażysta!
/ 31.12.2008 08:23
kobieta, modelka, makijaż, usta, fryzury fot. FREE
Porad udziela Tomek Kocewiak, makijażysta i wizażysta.


Szminka
Czerwona - to już klasyka. Zawsze robi wrażenie, pamiętaj jednak, że nie lubi konkurencji innych kolorów, np. na powiekach. Jeśli decydujesz się na bardziej efektowny make-up oczu, wybierz szminkę jasną, beżową lub jasnoróżową - w tym sezonie są naprawdę bardzo modne. Blade usta powinny niemal zlewać się z kolorem cery (uważaj tylko, aby nie były spękane i przesuszone). Będziesz wyglądać tajemniczo.


Błyszczyk
Choć połysk powiększa usta i dodaje im zmysłowości, nie przesadź z nim - dosłowność nie jest sexy, naprawdę. Najlepsze będą kremowo-żelowe błyszczyki zostawiające na ustach lekko mokry połysk - możesz je nakładać też na warstwę szminki (w podobnym odcieniu). Wybieraj świeże owocowo-kwiatowe kolory - poziomkowy, różowy, brzoskwiniowy - oraz modne w tym sezonie beże.


Aplikacja
Polecamy według kolorów: czerwoną szminkę nakładaj precyzyjnie pędzelkiem. Bordową (też sexy pod warunkiem, że odcień nie jest zbyt chłodny) możesz wklepać opuszką palca (da efekt "przygryzionych" ust), jasną - też pędzelkiem lub bezpośrednio na usta, chyba że chcesz uzyskać niedbały efekt. Wtedy lepszy będzie palec. Błyszczyk nakładaj na środek warg (wtedy usta staną się w tym miejscu bardziej wydatne) i delikatnie rozetrzyj palcem lub poruszając ustami.


Ekstrarada:
Czerwone usta wymagają nieskazitelnej cery. Po pomalowaniu przypudruj lub wyrównaj podkładem (za pomocą pędzelka) ich kontur.
Tagi: makijaż