Jak mieć świetlistą cerę?

Nie każda z nas musi walczyć z trądzikiem, przetłuszczaniem czy bliznami. Te, które mają cerę po prostu normalną powinny starać się makijażem imitować zdrową, rześką, rozświetloną skórę…

Nie każda z nas musi walczyć z trądzikiem, przetłuszczaniem czy bliznami. Te, które mają cerę po prostu normalną powinny starać się makijażem imitować zdrową, rześką, rozświetloną skórę…

Jak mieć świetlistą cerę?

depositphotos.com

Pudry matujące i podkłady kryjące zwykle wyraźnie zmieniają twarz w „umalowaną”. Grubsza warstwa, zwłaszcza matującego kosmetyku, nigdy nie wygląda naturalnie. Dlatego jeśli twoja cera nie wymaga grubego maskowania ani walki z przetłuszczaniem spróbuj opanować makijaż, który będzie upiększał ale nie przypominał makijażu. Wszelkie badania wskazują, że taki naturalny look to najlepszy wabik na facetów, którzy podświadomie poszukują w nas zdrowia, młodości, witalności.

Oto sposoby jak nadać skórze blasku:

  • Rozświetlacz – najlepiej w formie lekkiego fluidu. Używasz go jako podkładu koncentrując się na miejscach, które naturalnie przyciągają więcej światła – nosie, czole, brodzie, policzkach. Nakładaj bardzo niewielkie ilości, najlepiej dosłownie kropelki, i rozcieraj starannie. Taki rozświetlacz może albo łączyć z cienką warstwą lekkiego podkładu albo nakładać sam na twarz.
  • Krem koloryzujący – połączenie kremu nawilżającego, który utrzymuje w skórze wilgoć oraz niewielkiej ilości pigmentu to rozwiązanie o wiele lżejsze i naturalniejsze niż podkład. Możesz tym sposobem dodać bladej cerze kolorytu ale jednocześnie zachować widoczną strukturę skóry. Nakłada się go palcami co bardzo ułatwia jednolite rozprowadzenie. Uwaga – jeśli masz lekko tłustą cerę, wybieraj formuły beztłuszczowe.
  • Puder transparentny sypki – mineralne pudry oraz pudry w kompakcie choć dają lepsze matowanie i krycie mają tendencję do osadzania się warstwą na twarzy. Sypki puder jest lekki i jasny a jego efekt to zaledwie subtelne wyrównanie cery i lekkie zmatowienie.
  • Żel brązujący – to propozycja dla pań o średniej lub ciemniejszej karnacji oraz na okres lata. Możesz całkowicie zrezygnować z podkładów i poprawiać wygląd cery jedynie dzięki opalizującemu samoopalaczowi. Klucz do sukcesu to przestrzeganie instrukcji użycia, wykonanie peelingu przez aplikacją oraz stosowanie bardzo małych ilości żelu. Wybieraj produkty dobre jakościowy, które nie zatykają porów. W rezultacie otrzymasz promienną, letnią karnację.
  • Róż w kremie – w przeciwieństwie do różu w kompakcie, róż w kremie pozwala w naturalny sposób podkreślić koloryt policzków dodając twarzy zdrowia i blasku. Najładniej wyglądają odcienie perłowego różu, który daje się idealnie rozetrzeć na kościach policzkowych.

Kosmetyki
L`Oreal, Kod Młodości, Rozświetlacz w kremie
Clinique, Moisture Sheer Tint SPF 15, Krem koloryzujący
Essence, Fix & Matte Translucent Loose Powder, Transparentny sypki puder utrwalający
Gosh, Instant Tan Gel, Błyskawicznie brązujący żel
MAC, Blushcreme, Róż w kremie

Jak mieć świetlistą cerę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)