POLECAMY

Jak maskować niedoskonałości

Korektor to najszybszy sposób na usunięcie niedoskonałości cery jak pryszcze i naczynka. Zamaskuje je bez śladu. Warunek: dobrze dobrany rodzaj i kolor korektora oraz precyzyjna aplikacja.
Jak maskować niedoskonałości fot. FREE

Wybierz idealną formułę korektora

Fluidy w tubce.
Najlepsze do maskowania cieni pod oczami. Są one miękkie, łatwo się rozprowadzają.

W pędzelku.
Dosyć płynne, dobrze kryją większe obszary skóry, np. podkówki. Dzięki zawartości pigmentów odbijających światło zdejmują zmęczenie.

Kompakty.
Uniwersalne. Nakładaj je pędzelkiem lub palcem. Bardzo praktyczne są palety korektorów – w kilku kolorach. Można je ze sobą dowolnie mieszać.

Kredki, sztyfty.
Do pryszczy, krostek, pojedynczych pajączków. Na większych partiach będą się kruszyć. Niektóre zawierają też składniki antybakteryjne.


Lekcja maskowania

- Pryszcze maskuj punktowo.
Najwygodniej zrobić to pędzelkiem lub patyczkiem higienicznym. Zamaskuj tylko zaczerwienienie dookoła krostki – jeśli rozsmarujesz korektor bardziej, zmiana będzie jeszcze wyraźniejsza. Istnieją też specjalne dwustronne korektory do pryszczy – najpierw nakładasz na krostkę żel antybakteryjny, a dopiero potem maskujesz kolorem.

- Naczynka też potraktuj pojedynczo. Jeśli masz ich całe skupisko, użyj miękkiego korektora we fluidzie (najlepiej w zielonym kolorze). Bez trudu rozsmarujesz go na większej powierzchni skóry.

- Trik na ukrycie bruzd: użyj korektora o ton jaśniejszego od karnacji. Muśnij nim delikatnie skórę powyżej linii bruzd nosowo-wargowych. Nie wklepuj korektora w środek bruzdy – to tylko ją pogłębi.

- Trik na zmysłowe usta: taki efekt możesz uzyskać za pomocą korektora! Najlepszy będzie żółty lub beżowy. Obrysuj nim delikatnie górny kontur ust i dobrze rozetrzyj palcem, usta wydadzą się pełniejsze. Odrobinę nałóż też poniżej załamania kącików, to je optycznie podniesie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/miesiąc temu
mam podklad i puder mineralny annabelle i powiem szczerze, ze wszelkie niedoskonalosci sa bardzo dobrze zamaskowane:)
/9 lat temu
Maskowanie niedoskonałości to jedno, ale co zrobić, żeby pozbyć się niedoskonałości w postaci pryszczy? Ja od niedawna łykam suplement diety Face Okey, już zaczyna być widać efekty, ale mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec :)