POLECAMY

Jak malować wąskie usta?

Nie wiesz, jak malować wąskie usta, aby wydawały się pełniejsze i bardziej atrakcyjne? Doradzamy proste i szybkie makijażowe triki, dzięki którym malowanie wąskich i płaskich ust nie będzie już dla ciebie żadnym problemem!

Usta wąskie lub płaskie nie muszą być powodem kompleksów. Wykonując codzienny makijaż wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, które sprawią, że nabiorą ponętnego kształtu i soczystej objętości.

fot. Fotolia

Po pierwsze, trzeba zaprzyjaźnić się z konturówką! Choć jej używanie wymaga wprawy, przy odrobinie determinacji można jej nabrać już po kilku próbach.

Kolor kredki powinien być jak najbardziej naturalny, zbliżony odcieniem do koloru ust, a nawet o ton jaśniejszy. Kontur zaznaczamy kredką tuż ponad linią warg, a następnie delikatnie rozmazujemy go do wewnątrz.

Wybierając kolor pomadki stawiamy na odcienie jasne i naturalne. Sprawdzą się tu doskonale odcienie nude i blade róże.

Chcąc uwypuklić dodatkowo płaskie usta musimy pamiętać o kropli błyszczyku w centralnej części warg.

Wąskie usta - trik wizażystki

- Dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu świetną alternatywą dla szminek będą mocno napigmentowane błyszczyki, łączące w sobie głęboki kolor pomadki z wysokim połyskiem powiększającym optycznie usta. Zjawiskowy efekt na wiele godzin - radzi Agnieszka Sęczkowska, wizażystka Golden Rose.

Polecamy: Jak malować małe oczy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Mi żadne malowanie nie pomagało. Musiałam zdecydować się na powiększanie ust w LipSil w Szczecinie.Uważam, że dobrze wybrałam, bo teraz nie musze się martwić o swoje usta, bo wyglądają po prostu bosko!