POLECAMY

Jak malować usta szminką

To tylko trochę trudniejsze niż stosowanie błyszczyku. Jednak każda kobieta powinna wiedzieć, jak sprytnie posługiwać się szminką.
Jak malować usta szminką
Dzięki temu możesz powiększyć i pomniejszyć usta, wymodelować ich kształt. Kolor na ustach wyznacza trendy!

Konturówka

Powinna mieć kolor szminki lub być o ton jaśniejsza. Szminkę nałóż tak, aby zakryć jej linię (odcinający się kontur jest niemodny). Konturówka zatrzyma szminkę w granicach ust (nie wniknie w zmarszczki wokół).

Pozory mylą
Czasami szminka, która ma "wściekły" kolor, na ustach daje lekką poświatę. A ta wyglądająca na kremową opalizuje jak błyszczyk. Dlatego przed kupnem dobrze sprawdź, jaki efekt da w rzeczywistości.

Bez konkurencji
To najlepsza metoda na budowanie całego makijażu. Jasne usta najładniej komponują się z wyraźnie podkreślonymi oczami. Ciemne lub w mocnym kolorze powinny grać zawsze rolę pierwszoplanową.

Malowanie krok po kroku
- Przypudruj skórę wokół ust
jeszcze przed nałożeniem szminki. Ciemny kolor mocno odcina się od skóry i na zasadzie kontrastu bardziej uwydatnia niedoskonałości skóry (przebarwienia, zmarszczki). Puder skutecznie je zatuszuje.
- Maluj usta "na okrągło". W ten sposób podkreślisz ich pełny kształt. Wiele kobiet ma tendencję do malowania ust na prosto, a to, zwłaszcza przy ciemnym kolorze szminki, niekorzystnie wyostrza rysy. U kobiet z wąskimi wargami nadaje twarzy wyraz zaciętości. Szminką obrysuj najpierw załamanie pośrodku ust (robiąc kształt serduszka), potem całe wargi od zewnętrznych kącików ku górze. To najbardziej naturalny ruch.
- Możesz też użyć cienkiego pędzelka. Ta technika – lubiana przez makijażystów – pozwala nie tylko na precyzyjne obrysowanie ust, ale także na dokładne kontrolowanie intensywności ciemnego koloru. Gdy malujemy skórę bezpośrednio powierzchnią szminki, kolor jest zawsze dosyć mocny, trudniej też ładnie wyregulować kontur warg. Pędzelkiem możesz dawkować szminkę warstwa po warstwie – dla intensywnego efektu przeciągnij nim od jednego kącika ust do drugiego nawet kilkanaście razy.
- Nie naciągaj ust do malowania. Powinnaś je rozchylić, tak aby stworzyły gładką powierzchnię, ale bez przesady. W przeciwnym razie pigment wniknie w bruzdy i po złożeniu ust do normalnej pozycji będzie się nieestetycznie w nich zbierał. Zwłaszcza w wypadku ciemnej szminki może dać to karykaturalny, nieestetyczny efekt.

Ekstrarada
Przed malowaniem ust przetrzyj je czystą szczoteczką do zębów z odrobiną wazeliny. Chusteczką zbierz speelingowane kawałki naskórka. Wargi będą naprawdę niesamowicie gładkie. Ten zabieg stosują tuż przed pokazami makijażyści.

Szminka w jasnym kolorze

- Jest bezpieczna w nakładaniu. Nieznacznie powiększa usta, zwłaszcza gdy ma lekki połysk. Nie wymaga konturówki. Jeśli jednak chcesz jej użyć, do jasnej szminki wybierz kredkę w kolorze naturalnego pigmentu twoich ust. Obrysuj nią wargi po wewnętrznej krawędzi.
- Jasne i matowe świetnie wyglądają nałożone palcem. Możesz też lekko dociskać sztyft szminki do warg, kawałek po kawałku. Chodzi o to, aby kolor położony był równo.
- Jasne i opalizujące ładnie wyglądają tylko na idealnie gładkich ustach. Równa powierzchnia lepiej odbija światło, usta wydają się większe.
- Środek dolnej wargi pomalowanej szminką muśnij błyszczykiem. Najlepiej transparentnym. Ten trik przyda się przy wąskich ustach, bo optycznie je powiększy i lekko uwypukli. Nie maluj błyszczykiem górnej wargi, aby nie przesadzić z połyskiem. Część błyszczyku z dołu sama się na niej odciśnie.
- Uważaj na płynne szminki. To krzyżówka kremowej szminki i gęstego błyszczyku. Jeśli nałożysz jej za dużo, usta będą się kleić. Unikaj też "układania" jej na skórze poprzez kilkakrotne zaciskanie ust – zacznie się "ciągnąć".

Ciemny makijaż ust
- Potrafi zastąpić cały makijaż. Jeśli nie masz czasu, pomaluj usta szminką w efektownym kolorze, a od razu będziesz wyglądać na "zrobioną". Mocne usta ożywiają karnację i sprawiają, że od razu cała twarz zyskuje wyrazisty charakter.
- Jest idealny dla wydatnych ust, bo optycznie je pomniejsza. Im ciemniejszy kolor, tym większa różnica, zwłaszcza gdy użyjesz matowej szminki. Pamiętaj jednak, że przy pełnych ustach powinnaś unikać wyraźnego obrysu konturu ust, bo będą wyglądać jak stempelek.
- Ciemne szminki są idealne do modelowania kształtu ust. Jeśli jest nieregularny, bez problemu szminką oszukasz proporcje. Uważaj jednak przy dużych ustach – na nich każda pomyłka jest bardziej widoczna.
- W połączeniu z konturówką dają bardzo trwały efekt. Makijaż powinnaś zrobić dwuwarstwowo – najpierw pokryć wargi konturówką (rozetrzyj ją po całej powierzchni), a dopiero potem pomalować. Zwróć uwagę, aby szminka miała właściwości nawilżające (konturówka wysusza skórę).
- Czerwona szminka jest, niestety, bardzo wymagająca. Najładniej wygląda na gładkiej, nieskazitelnej cerze. Wskazany dobrze kryjący podkład.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11 lat temu
piekne usta
/11 lat temu
tuyt tujguytutbt tguititn yr4f6t5ht t tifjnghhiyntyuitnt gughnghjyjkkkj b gtv6g7g7gr56yygbrtrfdfeecfygyytyerddcdefguy7hfvtggvb