Jak malować usta fot. FREE

Jak malować usta - 4 triki makijażystów

Spraw, by usta były zmysłowe i intrygujące
Karolina Kalinowska / 21.09.2015 14:45
Jak malować usta fot. FREE

Pełne, starannie pomalowane usta odmładzają i dodają pewności siebie. Nie bój się czerwonej szminki! W drogeriach dostępnych jest bardzo dużo odcieni, dlatego bez trudu dobierzesz harmonizujący z twoim typem urody.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze szminką, na początek sięgnij po pomadki transparentne, które nie wymagają takiej precyzji jak kryjący kosmetyk. Przed ich nałożeniem zadbaj, by skóra warg była idealnie gładka – usuń łuszczący się naskórek. Użyj do tego delikatnego peelingu lub miękkiej szczoteczki do zębów.

Jak malować usta - 4 triki makijażystów

1. Wielkość warg można skorygować konturówką - jeżeli obrysujesz usta po ich zewnętrznej naturalnej granicy - to optycznie je powiększy. Kontur namalowany po wewnętrznej stronie pomniejszy je.

2. Zaakcentuj korektorem rozśwetlającym łuk Kupidyna - dzięki temu usta będą się wydawały pełniejsze.

3. Używaj kosmetyków z połyskującymi drobinkami - perłowe lub metaliczne drobinki, odbijając światło powiększają zbyt wąskie wargi.

4. Chcesz optycznie zmniejszyć usta? Maluj je ciemnymi i matowymi szminkami. Jeżeli zależy ci na ich optycznym powiększeniu, używaj kosmetyków błyszczących, najlepiej w perłowych odcieniach.

Na podstawie tekstu z dwutygodnika Pani Domu

Więcej naszych trików i porad:

 
Tagi: makijaż