makijaż ust, makijaż na Walentynki fot. FREE

Jak malować usta

Wcale nie muszą być duże, żeby wyglądały seksownie. Poznaj triki, które sprawią, że twoim ustom nie oprze się żaden facet.
/ 13.02.2012 14:57
makijaż ust, makijaż na Walentynki fot. FREE
Niezależnie od tego, jaki kształt i wielkość mają twoje usta, możesz je umalować tak, żeby wyglądały seksownie. Koniecznie naucz się nosić szminkę. Eksperymentuj z różnymi kolorami i konsystencjami – dzięki temu znajdziesz idealną dla siebie. Zmieniaj kolory na ustach w zależności od nastroju, okazji, koloru włosów, czy pory roku. Trzymaj się tylko jednej zasady: żywe kolory dodają urody, a smutne fiolety, brązy czy sine beże postarzają.  

Duże i zmysłowe
Jesteś szczęściarą –  możesz  malować usta na dowolny kolor, od różu i beżu po intensywną czerwień. Unikaj jedynie jasnych błyszczyków.
Na co dzień używaj matowych, ciemnych szminek, które optycznie zmniejszają usta. Wcieraj kosmetyk palcem, zaczynając od środka ust i stopniowo dodając im koloru. Taki zmysłowy makijaż jest dla ciebie stworzony.
Jeżeli chcesz zmniejszyć widoczność ust, by np. mocniej podkreślić oczy, nie zamalowuj ich podkładem. Użyj za to beżowej szminki. Zwróć uwagę, żeby beż nie był siny, tylko złamany odrobiną różu. Usta optycznie zmniejszy konturówka idealnie dobrana do ich koloru. Jej odcień wybierz w świetle dziennym. Obrysuj kontur po wewnętrznej stronie. Odradzamy malowanie dużych ust błyszczykiem, szczególnie przy ciemnej karnacji.
 

Wąskie i stylowe
Pomyśl o ustach jako wyznaczniku stylu. Jeśli umalujesz je szminką w intensywnym i modnym kolorze, wreszcie będą wyraziste.
Doceń możliwości konturówek. Kredką w kolorze twoich ust zaznacz ich kontur. Nie daj się ponieść i nie maluj ust tam, gdzie ich nie ma. Rozetrzyj konturówkę pędzelkiem, aby nie było widać wyraźnej linii. Umaluj kredką całe usta.
Nakładaj szminkę pędzelkiem. Dzięki temu twój makijaż będzie bardziej precyzyjny i trwalszy. Zacznij od obrysowania konturów, a potem nałóż szminkę na całą powierzchnię ust.
Błyszczyk nie jest dobrym rozwiązaniem dla wąskich ust. Trudno go utrzymać na małej powierzchni, a rozmazany wygląda nieestetycznie.
Unikaj ciemnych kolorów szminek. Doskonale za to sprawdzą się na twoich ustach żywe odcienie czerwieni, oranże i intensywne róże.


Jak malować usta płaskie, wąski i asymetryczne - podpowiedź znajdziesz na następnej stronie..


Płaskie, ale seksowne
Właśnie do takich ust stworzone są błyszczyki i połyskujące szminki. Najlepiej w jasnych, świetlistych kolorach.
W uwypukleniu kształtu ust pomoże też połyskująca jasna kredka lub rozświetlacz w pędzelku. Nad środkową częścią górnej wargi, czyli nad łukiem Kupidyna, zrób jaśniejszą kreskę i delikatnie rozetrzyj ją palcem. Następnie umaluj usta szminką lub błyszczykiem. Dzięki temu nabiorą one dziewczęcego uroku i będą pełniejsze.
Baza pod szminkę pomoże ci utrwalić makijaż. Wygładza ona powierzchnię ust i powoduje, że szminka lub błyszczyk lepiej się trzymają. Nałóż bazę, odczekaj aż wyschnie i pomaluj usta szminką. Możesz także skorzystać z utrwalacza, który nakłada się już po umalowaniu ust. Po użyciu utrwalacza szminka może być bardziej matowa, ale za to zyska trwałość.


Asymetryczne
Niewielką asymetrię skorygujesz makijażem. Kredka lub szminka  w kolorze ust uzupełnią braki koloru.
Niedoskonałości kształtu możesz trwale wyrównać makijażem permanentnym, a potem, jeśli jest taka potrzeba, wypełnić kwasem hialuronowym. Skorzystaj z pomocy dermatologa. Zabiegi korygujące kształt ust za pomocą kwasu hialuronowego są bezpieczne i dają bardzo dobre efekty. "Dążymy do symetrii ust, staramy się skorygować drobne mankamenty. Ważny jest dobór preparatu. Warty polecenia jest Juvederm Ultra Smile. Nie daje odczynów alergicznych, a poza tym doskonale imituje miękkość i plastyczność naturalnych ust – tłumaczy dr Robert Chmielewski ze SkinClinic (zabieg powiększania ust – ok. 1000 zł).

 
Wąska górna warga
Postaw na podkreślenie dolnej wargi. Taki makijaż sprawi, że usta będą duże i uśmiechnięte.
Konturówką lub pędzelkiem pomaluj dolną wargę. Zwróć uwagę na kąciki i dolną granicę ust, która czasem jest pozbawiona pigmentu. Taki makijaż sprawi, że usta będą widoczne, kąciki ust optycznie podniosą się, a ty będziesz miała uśmiechnięty wyraz twarzy.
Górną wargę wypełnij konturówką, którą potem rozetrzyj pędzelkiem. Następnie, również posługując się pędzelkiem, nałóż szminkę. Maluj usta od kącików w stronę łuku Kupidyna. Staraj się robić to małymi ruchami, nakładając odrobinę kosmetyku (zawsze możesz dodać więcej). Dzięki temu unikniesz poprawek, które często niszczą makijaż.
 
Tagi: makijaż