POLECAMY

Jak malować się do pracy

W pracy chciałabyś wyglądać profesjonalnie, ale i kobieco? Wizażystka doradza makijaż do biura!
Jak malować się do pracy

Wkrótce rozpoczynam pierwszą pracę. Jak powinnam malować się do biura, by wyglądać profesjonalnie? Jowita


Dobrze, by makijaż był stonowany i naturalny. Niech więc Pani postawi w nim na idealnie gładką cerę. Skórę ujednolicą i odświeżą podkład oraz puder.


Najważniejsze jednak, by starannie dobrać ich odcień – nie może być za ciemny (w sklepie proszę zrobić trzy smugi na żuchwie i stojąc przy oknie, wybrać ten fluid, który jest najbliższy karnacji).


Jeśli mocniej podkreśla Pani oczy, usta powinny być delikatnie umalowane pastelową szminką lub błyszczykiem. Przy wyborze cienia do powiek radzę zrezygnować z jaskrawych kolorów (np. cytrynowego, seledynowego, turkusowego). Najbardziej stosowne będą beżowe, popielate, błękitne.


Proszę unikać też kosmetyków z brokatem (pudry, cienie), ostrych barw lakierów do paznokci oraz ich krzykliwych ozdób. Cyrkonie czy kwiaty są efektowne, ale tylko na imprezę.Magda Stępień, wizażystka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
ja mam dość spory kłopot z dobrym makijażem na co dzień. Na pewno ten do pracy nie powinien być zbyt mocny, ale naturalny i jak najmniej widoczny. Poza tym warto jest używać dobrych kosmetyków, żeby był jak najbardziej trwały/ Tak się zastanawiam czy nie wybrać się na lekcje makijażu co teraz w Focus Mall w Zielonej Górze w Douglasie można się zgłosić i dowiedzieć o tajnikach makijażu.