POLECAMY

Jak malować oczy przy opadających powiekach

Poznaj makijażowe triki, które optycznie „podniosą” opadające powieki.
Jak malować oczy przy opadających powiekach fot. ONS
1. Podkreśl brwi za pomocą przeznaczonego do nich pudru. Wybierz odcień jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru brwi (nie może być za ciemny!).


2. Ciemnym cieniem obrysuj górną i dolną powiekę (górna linia musi być grubsza). Obie powinny się spotkać w zewnętrznym kąciku oka i być skierowane w górę.


3. Nieco jaśniejszym odcieniem (np. jasnym brązem) narysuj kreskę tuż nad zgięciem powieki.
Następnie nałóż biały lub kremowy cień tuż pod brwią.


4. Na koniec wytuszuj rzęsy podkręcającą maskarą. Możesz też użyć zalotki i dopiero potem nałożyć tusz. Wywinięte rzęsy optycznie otwierają oko.

Którą maskarę podkręcającą polecasz? Doradź innym na uroda.pl


Na zdjęciu: Claudia Schiffer również ma opadające powieki, dlatego zawsze powinna pamiętać o pomalowaniu rzęs maskarą. W przeciwnym razie tylko oczy tak, jak na zdjęciu, będą wyglądały na mniejsze.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Warto znać techniki makijażowe, ale nie zaszkodzi też wiedzieć, jakie są na ten problem rozwiązania medycyny estetycznej. Ja staram się być na bieżąco i z jednym, i z drugim. Ostatnio odkryłam plasmage, czyli urządzenie, które likwiduje nadmiar skóry na powiekach za pomocą plazmy. Nie jest to zabieg chirurgiczny, więc działa dość bezinwazyjnie. Możecie o tym poczytać na blogu dr Urszuli Brumer. Jej klinika jako jedna z pierwszych w Polsce wykonuje odmładzanie plazmą.
/4 lata temu
Jest błąd w tytule, powinno byc napisane jak BROŃ BOŻE NIE MALOWAĆ opadającej powieki!!! Tragedia...