Jak malować oczy osadzone bardzo blisko siebie?

Mam taki problem. Moje oczy są osadzone blisko siebie. To wygląda jakbym miała nos usta i oczy w centralnej części twarzy. Istnieje jakaś metoda w makijażu, która sprawi, że takie wrażenie zniknie?
Jak malować oczy osadzone bardzo blisko siebie?

Oczy blisko osadzone staramy się od siebie oddalić. Osiągniesz ten efekt stosując jasne cienie w wewnętrznych kącikach oczu, a ciemne w zewnętrznych. Nałożenie ciemnego cienia na całą górną powiekę zbliży Twoje oczy jeszcze bardziej. Dlatego uważaj z makijażem typu smoky eye, zawsze dodawaj jasnego cienia w wewnętrzny kącik, a cień w zewnętrznym rozcieraj ku górze i lekko na boki. Mocne zaznaczenie ciemnym cieniem zewnętrznego kącika i załamania powieki oddali oczy od siebie, a przy okazji powiększy je. 

Zobacz także: Kształt oczu a makijaż

Zestawiaj ze sobą beż z brązem lub zielenią, róż z fioletem lub granatem, biel pereł z popielem czy też błękit z granatem marynarskim. Na koniec dobrze wytuszuj rzęsy, zwracając szczególną uwagę na te w zewnętrznym kąciku, wyciągnij je ku górze, stwórz tzw. skrzydła motyla. Cały czas pamiętaj o najważniejszej zasadzie: jasny cień – kącik wewnętrzny, ciemny cień – kącik zewnętrzny.

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)