Jak malować bardzo małe oczy?

Moje oczy są bardzo małe. Jeśli nie nałożę tuszu praktycznie ich nie widać. Jednak sam tusz nie daje najlepszego efektu. Może są jakieś sposoby na powiększenie oczu makijażem? Elżbieta z Lubartowa
Jak malować bardzo małe oczy?

Małe oczy trzeba uwydatnić. Aby to zrobić wystarczy użyć jasnych cieni, one optycznie powiększą oko. Nanieś jasny cień na całą powiekę ruchomą, może być to beż, róż, złamana biel, błękit czy też bardzo jasny, rozmydlony brąz. Dla wzmocnienia efektu zaznacz ciemniejszym cieniem (może być to cień zaledwie o ton ciemniejszy, zupełnie ciemny lub po prostu cień w innym kolorze) zagłębienie powieki. Ten trik powiększy optycznie oko i uwydatni je. 

Zobacz także: Jak powiększyć oczy makijażem?

Alternatywą jest nałożenie jasnego cienia w kolorze cielistym na całą górną powiekę i obrysowanie oka ciemniejszym cieniem (np. brązowym lub brązowo-szarym), tuż przy linii rzęs. W ten sposób stworzysz naturalną i delikatną kreskę, która połączy rzęsy i powiększy oko. A skoro o rzęsach mowa, to pamiętaj, że dobrze wytuszowane i pogrubione rzęsy otworzą oko, czyli właśnie powiększą je.

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj eksperta (lifestyle@next.pl). Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)