POLECAMY

Jak i kiedy zmywać makijaż

Zmywanie makijażu to jeden z najważniejszych etapów w pielęgnacji. Poznaj główne zasady prawidłowego demakijażu!
Jak i kiedy zmywać makijaż

- Demakijaż po powrocie z pracy.
Nie czekaj z demakijażem do momentu, kiedy będziesz kładła się do łóżka, ale wcześniej daj skórze odpocząć. Po umyciu twarzy nałóż krem (to też dobra pora na maseczkę czy serum). Przed pójściem spać przetrzyj skórę tonikiem. Jeśli jednak w międzyczasie zabrałaś się za sprzątanie czy gotowanie, pamiętaj, by powtórzyć zabieg oczyszczania.

- Skórę zmywaj najlepiej dwa razy dziennie – wieczorem i rano. To nic, że rano nie masz makijażu. W nocy skóra też ulega lekkiemu zanieczyszczeniu. Pamiętaj, że gruczoły potowe i łojowe ciągle pracują. Umycie twarzy specjalną szczoteczką czy pianką wymusi jednocześnie wykonanie delikatnego masażu, poprawi mikrokrążenie. Skóra będzie wyglądała na bardziej wypoczętą. 

- Najpierw oczy – dopiero potem reszta twarzy. Pamiętaj, by nie pocierać mocno skóry, a do oczu używać wyłącznie preparatów do nich przeznaczonych.

- Jeśli używasz żelu lub pianki, najpierw zwilż skórę wodą (najlepiej przegotowaną, termalną lub mineralną), a następnie opuszkami palców rozprowadź kosmetyk. 

- Tonik na zakończenie. Możesz z niego zrezygnować jedynie w przypadku preparatów, które spełniają już taką funkcję, np. mleczka 3 w 1.


Rady:

- Minimasaż twarzy
to dodatkowa korzyść z demakijażu (pobudza mikrokrążenie).

- Nie czekaj zbyt długo z nakładaniem kremu. Skóra bardzo szybko się odwadnia.

- Cera wrażliwa nie znosi wody z kranu. Lepiej używać mineralnej lub przegotowanej.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Dla mnie super jest mleczko do demakijażu 2w1 eva natura KOMFORT MŁODEJ SKÓRY. Świetnie zmywa makijaż i tonizuje skórę. Do tego pięknie pachnie.