Jak działają utrwalacze makijażu

W czasie karnawału warto zaprzyjaźnić się z kosmetykami, które pomogą ci utrwalić makijaż. Abyś mogła przetańczyć całą noc. Makijażysta radzi.
/ 13.01.2010 18:32

Utrwalacze makijażu tworzą elastyczną siatkę na twarzy, więc chronią makijaż przed ścieraniem. Oprócz tego każdy użyty wcześniej kosmetyk także staje się elastyczny, więc nie rozmazuje się.

Utrwalacze mają plastyczną bazę. Kosmetyki te bazują głównie na kauczuku (zwłaszcza te profesjonalne, stosowane w charakteryzacji) lub na powłoce silikonowej. Obie substancje są wyjątkowo elastyczne.

To ostatni kosmetyk, który nakładasz podczas makijażu. Utrwalisz nim każdy element: szminkę, podkład, puder, a nawet tusz do rzęs, nie zmieniając przy tym jego struktury! Stanowią doskonałe wykończenie.

Utrwalacz może przedłużyć trwałość makijażu nawet do dziewięciu godzin. Gdy zechcesz usunąć niechciany połysk, wystarczy sięgnąć potem po bibułki matujące, a makijaż będzie znów świeży i nienaruszony.


Ekstrarada: Utrwalacze w spreju stosuj z odległości ok. 20 cm. unikniesz nadmiaru kosmetyku na twarzy.

Porady udzielił Sergiusz Osmański, makijażysta, dyrektor artystyczny perfumerii Sephora
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.06.2016 20:30
Nie ma nic fajniejszego niż utrwalacz do makijażu. Ja uwielbiam dość mocny, wyrazisty makijaż, a taki jest wymagający, szczególnie wtedy kiedy jest ciepło. Ja mam Kobo professional i nie zamienię go na żaden inny, doskonale utrzymuje makijaż nawet w wysokich temperaturach, delikatnie spryskuję nim twarz i jestem pewna, że do końca dnia będę wyglądała perfekcyjnie.