POLECAMY

Jak działają kosmetyki powiększające usta?

Chcesz powiększyć usta naturalnymi sposobami? Uważaj – nie każdy błyszczyk powiększający usta jest taki sam, ponieważ różne składniki wywołują różne efekty. Warto przyjrzeć się poszczególnym rodzajom produktów, które dają rezultat wypełnienia ust, aby wiedzieć, jaki wybrać i czego można się po nich spodziewać.
Jak działają kosmetyki powiększające usta? fot. Fotolia

Chcesz mieć większe usta? Kup odpowiedni błyszczyk!

Panie, które nie zostały obdarzone przez naturę pełnymi ustami, nie muszą decydować się na operacje plastyczne czy zabiegi, które powiększą wargi. Od jakiegoś czasu wiele firm kosmetycznych produkuje pomadki, szminki i błyszczyki powiększające usta. Pozwalają one w ciągu kilku minut bezboleśnie poprawić ich wygląd i jednocześnie nadać kolor lub połysk.

Podrażnienie – wypełnienie

Jednymi ze składników, które znajdują się w takich kosmetykach i dzięki którym możemy uzyskać efekt powiększonych ust, są substancje poprawiające ukrwienie.

Zaliczamy do nich na przykład imbir, miętę pieprzową i papryczkę chilli.

Ich drażniące właściwości sprawiają, że polepsza się przepływ krwi. Po ich użyciu przez jakiś czas możemy odczuwać na ustach szczypanie, mrowienie lub efekt „mrożenia”, co dla niektórych pań może być przyczyną lekkiego dyskomfortu. Efekt takiego „zabiegu” trwa dość krótko – od dwóch do czterech godzin.

Kolagen nie tylko przeciw zmarszczkom

Okazuje się, że wypełniające właściwości kolagenu mogą być stosowane nie tylko w celu wygładzenia pokrytej zmarszczkami cery. Pochodnych kolagenu używa się również w pomadkach, dzięki czemu wypełnione zostają nierówności na skórze ust, a wargi stają się powiększone.

Efekt jest trwalszy niż w przypadku błyszczyków podrażniających, a rezultatem stosowania kosmetyków z kolagenem, w przypadku regularnego używania, może być powiększenie ust nawet o 40%.

Zobacz też: Violent lips - nowa moda upiększania ust?

Światło i iluzja

Najtańszym i najmniej ingerującym w strukturę skóry sposobem na uzyskanie efektu wypełnionych ust jest zastosowanie błyszczyka z warstwą odbijająca światło. Taką powłokę można nałożyć na całe wargi lub, jeśli interesuje nas delikatniejszy rezultat, tylko na ich środek. Odbicie światła sprawi wrażenie, że usta są pełniejsze.

Warto jednak pamiętać, żeby dla najlepszego efektu takie kosmetyki nakładać na wcześniej wygładzone i nawilżone usta bez przesuszeń i pęknięć.

Czy warto stosować takie kosmetyki?

Mimo że dla pań o mało wydatnych ustach szybki efekt wypełnienia jedynie dzięki stosowaniu odpowiedniej szminki może wydać się kuszący, należy pamiętać, że regularne stosowanie takich kosmetyków może przesuszać skórę na wargach.

Szczególnie ostrożne powinny być kobiety ze skłonnością do alergii – w ich przypadku użycie powiększającej pomadki może spowodować uczulenie.

Zobacz też: Makijaż ust - jak go wykonać?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)