POLECAMY

Jak dobrać podkład do wieku?

W każdym wieku pojawiają się inne kłopoty z cerą. Ukryj je odpowiednim podkładem!
Jak dobrać podkład do wieku? fot. Fotolia
Podkład dopasowany do wieku to postawa ładnego wyglądu. Przekonaj się, jak te kosmetyki odpowiadają na potrzeby naszej skóry.


Jak dobrać podkład do wieku?


Podkład dla 20-latki

Świecąca twarz nie dodaje uroku, musisz ją więc pudrować wiele razy w ciągu dnia.
  • Z pomocą przyjdzie ci podkład, który działa jak bibułka: wchłonie nadmiar sebum i ograniczy jego wydzielanie. Nie obawiaj się, że zatka pory. Nowoczesne podkłady matujące są bardzo lekkie, w swojej formule mają mikrogąbeczki, które pochłaniają sebum. Nie zawierają olejów, za to dużo witamin i składników nawilżających. Zapewniają skórze matowy wygląd przez wiele godzin.
  • Z kolei podkłady do cery mieszanej odpowiadają na potrzeby dwóch stref o odmiennych wymaganiach: policzki są suche, a czoło, nos i broda – błyszczące. Dzięki polimerom wchłaniają nadmiar sebum, tu, gdzie jest to konieczne. A witaminy i proteiny roślinne pielęgnują suche partie skóry.


Podkład dla 30-latki

Skóra jest w gorszej kondycji, niż w wieku 20 lat. Staje się napięta, odwodniona, czego efektem są drobne zmarszczki.
  • Potrzebujesz podkładu, który zapewni cerze odpowiednią dawkę wilgoci i wzmocni przy okazji jej funkcje obronne. Takie wymagania spełniają podkłady nawilżające. Zawierają składniki, które zatrzymują wodę w skórze: kwas hialuronowy, witaminy A i E, proteiny oraz wyciągi roślinne, chroniące skórę przed promieniowaniem UV, wiatrem, mrozem.
  • Jeśli nie masz na twarzy niedoskonałości (przebarwienia, rozszerzone naczynka), wypróbuj podkład dopasowujący się do karnacji. Nie ma właściwości kryjących. Zawiera pigmenty, które dostosowują się do indywidualnego koloru skóry, ładnie wtapiają się w skórę i ją ujednolicają.


Podkład dla 40-latki

W tym wieku kobiety są bardzo aktywne zawodowo. Brak snu i przemęczenie sprawiają, że cera jest poszarzała.
  • Szukaj podkładów rozświetlających. Zawierają pigmenty o specjalnych kształtach, pochłaniające i odbijające światło. Dzięki temu światło padające na powierzchnię skóry daje złudzenie optyczne: zaczerwienienia, plamy, cienie i podkówki pod oczami wydają się jaśniejsze.
  • Uwaga: unikaj rozświetlającego podkładu, jeśli Twoja skóra jest tłusta - świecące drobinki uwydatniają rozszerzone pory.
  • Niektóre z podkładów mają w składzie substancje pielęgnacyjne, poprawiające przemianę materii w komórkach skóry, dodające jej energii (np. witaminę C lub wyciąg z żeń-szenia). Dzięki nim skóra wygląda o wiele lepiej.


Podkład dla 50-latki

Cera traci dawną jędrność. Staje się cienka, wiotka, widać na niej zmarszczki i przebarwienia.
  • Podkłady liftingujące mają składniki pielęgnujące skórę (np. retinol, witaminy) i ochronne z filtrami przeciwsłonecznymi. Kosmetyki te mają właściwości napinające i ujędrniające skórę, dzięki czemu zmarszczki ulegają wygładzeniu. Zawierają silikon lub lotne olejki, które parują podczas aplikacji, pozostawiając na skórze elastyczną warstwę.
  • Takie podkłady mają w swoim składzie także składniki aktywnie pielęgnujące cerę: retinol, witaminy, kofeinę oraz ochronne filtry przeciwsłoneczne, które zapobiegają starzeniu.
  • Warto pamiętać, by nie nakładać zbyt dużo fluidu. Nadmiar kosmetyku zbierze się w zmarszczkach i sprawią, że skóra będzie zbyt obciążona.


Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)