POLECAMY

Jaki podkład będzie najlepszy do tłustej cery?

Podpowiadamy jaki podkład będzie najlepszy do tłustej cery. Przeczytaj koniecznie!
Jaki podkład będzie najlepszy do tłustej cery? fot. FREE

Cera tłusta może przysporzyć wiele problemów. Winne są niestety gruczoły łojowe. Są one niezależnie od tego, jaki mamy rodzaj cery. Dzięki   sebum, które jest wytwarzane, naszą twarz pokrywa niewidoczna warstwa ochronna. Dzięki temu skora błyszczy. Ale kiedy gruczoły pracują zbyt intensywnie a sebum jest za dużo twarz błyszczy się za mocno. Często osoby o tłustej cerze narzekają, że ich twarz za bardzo się świeci i mają problemy z trądzikiem. Dodatkowym problem jest dobranie takiego podkładu aby nie zatykał nam porów.

Jaki podkład powinnaś mieć jeśli masz tłustą cerę?

  • Zdecydowanie kupuj podkłady lekkie beztłuszczowe.
  • Dobry podkład do cery tłustej powinien znakomicie kryć wszelkie niedoskonałości, ale także rozwiązywać największe problemy tłustej skóry.
  • Powinien posiadać filtry UV przynajmniej SPF 15.
  • Ważne aby w jego składzie były mikrogąbeczki, które pochłaniają sebum.
  • Tak jak w przypadku wybierania innych podkładów, musisz zwrócić uwagę na kolor. Musi stopić się z Twoją skórą.
  • Nie może też zatykać Ci porów i szukaj takich, które są trwałe.
Zobacz także:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Moim numerem jeden jest podkład mineralny Earthnicity. Ma dużo odcieni, ja uwielbiam Almond. Jest super trwały, cera nie błyszczy się. Posiada filtr SPF 15 i jest odporny na wodę. Nie spotkałam jeszcze tak dobrego podkładu. W połączeniu z pudrem rozświetlającym silk glow efekt jest idealny jak po jakimś photoshopie ;))
/4 lata temu
Dobry choć drogi podkład ma karaja - photo finish, może nie jest jakos strasznie kryjący ale nie zatyka porów, jest lekki i matuje przez cały dzień:) Dla osób z problemem świecenia ie twarzy w ciągu dnia najlpepszy. Mimo ceny polecam bo na prawdę działa i matuje:)
/4 lata temu
Ja do mojej problematycznej tłustej skory używam podkładu kryjącego i matującego True Magiq firmy Dermika który okazał sie być idealny ! Podkład super kryje niedoskonalosci, bardzo dobzre matuje ale nie zapycha porów. Podkład jest niezwykle trwały - nie trzeba go poprawiać, przez cały dzień wygląda idealnie ! Polecam super produkt :)