Jak dobrać podkład do cery? Ekspertka marki Max Factor zdradza skuteczny sposób!

Podkład, który dobrze wygląda na naszym nadgarstku w sztucznym świetle drogerii, wcale już nie musi tak samo dobrze wyglądać na naszej twarzy. Jak dobrać go idealnie do swojej cery i swoich potrzeb?
9 miesięcy temu

W za jasnym podkładzie będziesz wyglądać blado i niezdrowo, z kolei za ciemny zrobi z ciebie ofiarę solarium. 

Dobieranie podkładu na oko to nie jest dobry pomysł - mówi Eryka Sokólska, ekspertka marki Max Factor. - W pierwszej kolejności trzeba określić rodzaj swojej cery: czy jest sucha, mieszana czy tłusta. 

W przypadku suchej cery zwykle nie mamy wątpliwości, ale już cera tłusta i mieszana wcale nie są tak łatwe do rozróżnienia. Dopiero, kiedy określimy rodzaj cery możemy decydować, czy wybieramy podkład matujący, nawilżający, czy może… oba. 

Na zdjęciu: podkład do twarzy Max Factor Healthy Skin Harmony, cena: 62,99 zł

Jak dobrać odcień podkładu do twarzy?

- Drugim krokiem jest wybór odpowiedniej tonacji - mówi makijażystka Max Factor. - Do wyboru są dwie opcje: chłodna lub ciepła. W przypadku chłodnej przeważają różowe pigmenty, w przypadku ciepłej: żółte. 

Eryka Sokólska radzi też, aby zawsze podczas wyboru podkładu testować przynajmniej trzy odcienie - wtedy szansa, że trafimy na odpowiedni jest dużo większa. I co ważne, nie testujemy koloru na dłoni, ale na twarzy i na szyi (tak, jak to pokazują na filmie Joanna i Katarzyna, ambasadorki Max Factor).

Zaczynamy od najjaśniejszego odcienia, nakładamy wszystkie trzy, a potem każdy oddzielnie rozcieramy. Ten, którego nie będzie widać, najpewniej jest tym jedynym!

Na zdjęciu: podkład do twarzy Max Factor Facefinity 3 w 1, cena: 59,99 zł

Podane ceny są cenami rekomendowanymi, ostateczną cenę ustala sprzedawca w miejscu sprzedaży.

Zobacz także:

Materiał powstał we współpracy z marką Max Factor.
 

 
Tagi: Max Factor
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/8 miesięcy temu
Ja zawsze biorę na czuja trochę - nakładam na nadgarstek i patrzę, czy pokrywa się z odcieniem skóry :)
/8 miesięcy temu
U mnie idealnie się sprawdza tylko mineralny z Annabelle - testowałam sporo róznych i żaden się nie sprawdził!
/8 miesięcy temu
Ogólnie uwierzcie mi dobry podkład to jest jednak podstawa sukcesu, ja lubię używać dobrych kosmetyków, bardzo lubię dobierać sobie rzeczy typowo stąd:pierrerene.pl/pl/kosmetyki/twarz#podklady najczęściej wybieram ten Fluid Skin Balance Professional najbardziej mi on odpowiada. Utrzymuje się długo, ma fajną konsystencję oraz zawiera witaminy. Używam od kilku miesięcy. Polubilam sie z nim!
POKAŻ KOMENTARZE (4)