Jak dobrać peeling do rodzaju skóry?

Dzięki naszym podpowiedziom wybór będzie prosty!
Jak dobrać peeling do rodzaju skóry? fot. FREE/kolaż Polki.pl
Peelingi to po prostu zabiegi złuszczające. Niektóre z nich możesz wykonywać sama w domu (peeling mechaniczny czy enzymatyczny), inne tylko u kosmetyczki (np. mikrodermabrazję). Te pierwsze można powtarzać co 2-3 dni, a te wykonywane w profesjonalnych salonach raz na 2-3 tygodnie. Peelingi potrafią zlikwidować przebarwienia, spłycić lub zupełnie zniwelować zmarszczki, rozjaśnić i odmłodzić cerę.

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z peelingiem

Najlepsze będą kwasy AHA (Alpha Hydroxy Acid) - alfa-hydroksykwasy są otrzymywane są z produktów naturalnie występujących w przyrodzie, m.in. z trzciny cukrowej, mleka oraz owoców. AHA jest jednym z najłagodniejszych peelingów. To kwasy rozpuszczalne w wodzie, dlatego w małym stopniu przenikają przez warstwę sebum i tym samym słabiej wnikają głąb skóry. Polecane dla skóry suchej, szorstkiej i po opalaniu.

Masz skórę podatną na niedoskonałości/trądzikową

Wypróbuj kwasy BHA (Beta Hydroxy Acid) - beta-hydroksykwasy – w kosmetologii wyróżnia się tylko jeden rodzaj tego kwasu - kwas salicylowy. Jest on pozyskiwany z drzewa różanego, malin, liści senesu i brzozy, kwiatów rumianku oraz kory wierzby. Poza działaniem złuszczającym posiada zdolność przenikania przez sebum i wnikania w głębsze warstwy skóry, przez co lepiej oczyszcza pory. Ponadto wnika w głąb mieszków włosowych, dzięki czemu jest bardziej skuteczny w leczeniu trądziku. Pomaga zlikwidować zaskórniki. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Kwas ten nie wysusza skóry, dlatego z powodzeniem może być stosowany przy cerze suchej. Jest spokrewniony z aspiryną (kwasem acetylosalicylowym) dlatego może być stosowany w przypadku cery naczyniowej oraz wrażliwej.

Masz bardzo wrażliwą skórę

Postaw na PHA (Poly Hydroxy Acid) - posiadają one właściwości kwasów AHA, a ponadto ze względu na większy rozmiar cząsteczki są łagodniejsze, przez co nie powodują takich efektów ubocznych jak alfa-hydroksykwasy. Dlatego też można je stosować przy cerze wrażliwej, naczyniowej, a nawet u osób z trądzikiem różowatym czy łuszczycą. Dodatkowymi zaletami kwasów PHA są silne właściwości nawilżające, antyutleniające oraz łagodzące podrażnienia. Kwasy te nie powodują zwiększenia wrażliwości na promieniowanie UV, w odróżnieniu od kwasów AHA, stąd mogą być stosowane również latem.

Masz blizny potrądzikowe i przebarwienia

Wypróbuj płyn Jessnera - to roztwór alkoholowy, który składa się z kwasu salicylowego, kwasu mlekowego oraz rezorcyny. Roztwór usuwa zmiany trądzikowe oraz złuszcza skórę. Składniki wchodzące w skład tego roztworu działają kompleksowo na złuszczenie nadmiaru zrogowaciałego naskórka oraz jego odnowę. Płyn Jessnera potrafi zlikwidować przebarwienia i spłycić blizny potrądzikowe.

Masz widoczne zmarszczki

Idealny będzie TCA (Trichloroacetic Acid) - peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Po nałożeniu peelingu na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Po zabiegu  skóra  wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu  następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.

Więcej o pielęgnacji skóry:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Witam, tez miałam, okazje wypróbować s-peel. Nie jest bardzo drażniący więc zaczęłam go stosować w połączeniu z mikrodermabrazją co daje fajne efekty oczyszczające. F-peel traktuje bardziej bankietowo. Fajnie napina, liftinguje skórę.
/4 lata temu
Zabiegi z wykorzystaniem kwasów Purles to czysta przyjemność!! skora po ich zastosowaniu nabiera blasku i gładkości, wyrównują się niedoskonałości i koloryt skory. szczególnie polecam S-Peel i F-Peel, ale doskonale efekty można uzyskać po G-peel i myslę, ze pozostałych kwasach Purles. wykonując serię zabiegów z użyciem kwasów na długi czas uzyskujemy doskonałe efekty! Polecam do korekcji pierwszych zmarszczek!!!