POLECAMY

Jak dobrać kolor brązera

Dobierz kosmetyk brązujący do swojej karnacji! Sprawdź, jaki pasuje blondynkom, a jaki brunetkom!
Jak dobrać kolor brązera fot. Medium

Blondynki
Kolor bronzera powinien przypominać twoją własną opaleniznę (po 2-3 dniach po zejściu z plaży). W przypadku chłodnych polskich blondynek (jasne włosy i skóra, błękitne oczy) sięgnij po pudry w ciepłym morelowym odcieniu. Blondynki rozjaśniane (które z natury mają ciemniejszą karnację i często brązowe oczy) powinny wybrać raczej chłodne kakaowe (choć nie za ciemne) brązy, najlepiej bez połysku.


Szatynki
Ciepłe, dosyć mocne odcienie pudrów (ceglaste, terakotowe, herbatnikowe) są stworzone właśnie dla ciebie. Możesz dodatkowo używać rudawych bronzerów w roli różu do modelowania policzków. W przypadku szatynek bardzo dobrze sprawdzają się pudry i spreje brązujące z połyskiem.


Rudzielce
Dziewczyny z rudymi włosami najczęściej opalają się na lekki złocisty odcień. Dlatego nie możesz przesadzić ze zbyt ciemnym bronzerem. Wybieraj te same kolory, które pasują jasnym blondynkom - ożywiające skórę bronzery w odcieniach złota i pomarańczowego oraz pudry paletowe składające się z kilku odcieni pudrów i różów. Połysk niekoniecznie!


Brunetki
Na nich opalenizna wygląda najbardziej naturalnie. W większości odcieni pudrów brązujących wyglądają dobrze. Jaśniejsze pudry z połyskiem będą świetnie sprawdzały się jako rozświetlacze dla ożywienia cery. Efekt przyciemnienia dadzą pudry, spreje i fluidy w najciemniejszych odcieniach (czekoladowe, chłodne, z domieszką szarego i błękitnego pigmentu). Brunetki powinny używać koloryzującego duetu – bazy brązującej na całą twarz i pudru (w kamieniu lub sypkiego) do wymodelowania policzków. Pudrów z połyskiem używaj oszczędnie – na co dzień lepsze będę matowe bronzery.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Rudzielce opalają się na jasne złoto...Mam koleżankę rudą, która opala się na kolor chłodnej, jasnej oliwki. Ja jestem blondynką o chłodnym odcieniu blondu, lekko różowej cerze, oczach ciemnozielonych a niebłękitnych i opalam się z wielką trudnością, bo mam bardzo jasną karnację. Po 2-3 dniach opalania się jestem czerwona, mimo wysokich SPF. Dopiero po 2 miesiącach uzyskuję opalenizne w odcień bardzo jasnego złota, żadnego brązu tylko bardzo jasne złoto. Moja karnacja jest bardzo jasna o różowym odcieniu i o bardzo delikatnym słonecznym blasku, włosy jasne blond, które są bardzo zimnego odcienia (moje naturalne) i ciemno-zielone oczy. Nie można tak ogólniać, że blondynki to tylko niebieskookie, bo są też zielonookie a nawet piwne i to naturalne! Moja znajoma jest jasną blondynką naturalną (to widać) i ma piwne oczy a nie nosi soczewek. Tak samo nie można uogólniać, że rudzielce opalają się na złoto, bo ja mam bardzo zimny naturalny blond i opalam się po wielich męczrniach na bardzo jasne złoto!