Jak dobrać puder fot. materiały prasowe

Jak dobrać idealny puder?

Większość z nas ma z tym problemy. Podpowiadamy jak wybrać puder doskonały.
Małgorzata Machnicka / 18.06.2014 08:55
Jak dobrać puder fot. materiały prasowe

Trendów w makijażu jest dużo i zmieniają się jak w kalejdoskopie. Są jednak takie, które utrzymują się kilka sezonów, wywołując u niektórych kobiet wysoki poziom frustracji. To naturalne, że kobieta posiadająca cerę tłustą lub mieszaną nie będzie miała ochoty na eksperymenty z połyskliwym makijażem wykończonym rozświetlającym pudrem. Co wobec tego wybrać?Mat bez efektu maski

Nawet jeśli twarz ma się błyszczeć, wszystko musi się odbywać w sposób kontrolowany i zamierzony. Nie do pomyślenia jest nieestetyczny błysk tłustej skóry. Jednak wielu wizażystów i makijażystów powtarza, że zbytnie zmatowienie skóry wygląda nienaturalnie i tworzy na buzi maskę. W takim przypadku czeka nas żmudne poszukiwanie takiego pudru, który doskonale zmatowi skórę, ale jednocześnie zapewni jej satynowe, naturalne wykończenie. Dlatego warto rozejrzeć się wśród produktów posiadających kremową konsystencję. Doskonałym wyborem będzie taki puder, który wtopi się w skórę i dopasuje do jej struktury, zapewniając matowe wykończenie bez efektu maski.

 
Sypki czy w kamieniu?

Często zastanawiamy się, czy jednak puder sypki nie daje bardziej naturalnego rezultatu niż puder w kamieniu. Tymczasem wszystko zależy od tego, jak kosmetyk jest używany. Pamiętajmy, że każdym pudrem możemy sobie zrobić makijażową krzywdę. Podstawą jest oszczędne nakładanie kosmetyku. Najlepiej, jeśli robimy to dużym pędzlem z niewielką ilością pudru. W ten sposób możemy zaaplikować kosmetyk sypki i w kamieniu. Jeśli posługujemy się gąbeczką, róbmy to ostrożnie, aby nie nałożyć za dużo pudru i nie zrobić brzydkich plam.

Przewagą pudru w kamieniu jest możliwość zabrania go ze sobą wychodząc z domu. Aby było nam wygodniej, wybierajmy kosmetyki zamknięte w puderniczce z gąbeczką i lusterkiem. Jeszcze lepsza i bardziej higieniczna opcja to taka, gdy gąbeczka jest zamknięta osobno i nie leży na pudrze – tak jest choćby w przypadku True Match z L’Oreal. Takim kosmetykiem bez problemu wykonamy drobne poprawki w ciągu dnia.
 

Problem z kolorem? Już nie!

Dzięki nowoczesnej technologii, obecnie dostępne na rynku kosmetyki potrafią dopasować się do koloru i struktury skóry. Wobec tego nie ma już tragedii, jeśli zakupiony puder okaże się nieco za ciemny. Na twarzy różnica będzie niewidoczna, a nasz makijaż będzie perfekcyjny.

materiały partnera