POLECAMY

Jak dbać o cerę w biurze?

Zajęta pracą nie myślisz o swojej skórze. Tymczasem ona narażona na działanie klimatyzacji, staje się odwodniona i podrażniona.
Jak dbać o cerę w biurze? fot. Fotolia
Cera w klimatyzowanym biurze nie ma lekko. W takich pomieszczeniach wilgotność spada niemal do zera. Skóra szybko traci wodę, jest skłonna do podrażnień i uczuleń. Nawet tłusta cera staje się szorstka, matowa.


Jak dbać o cerę w biurze?


Oczyszczaj łagodnie

Do mycia twarzy stosuj delikatne mleczka, kremy myjące, płyny micelarne. Raz w tygodniu złuszcz naskórek nakładając peeling enzymatyczny, który rozpuści martwe komórki. To sprawi, że składniki kremu łatwiej dotrą w głąb skóry.


Stosuj kremy i maseczki

Krem na dzień powinien zawierać aloes, olejek jojoba, arganowy, witaminy A, E, C. Co 8 tygodni sięgnij po serum, preparat ze skoncentrowanymi składnikami, np. kwasem hialuronowym. Aplikuj je pod krem codziennie przez miesiąc. Raz w tygodniu nałóż maseczkę np. z algami, zieloną herbatą.


Woda urody doda

Jeśli czujesz, że skóra jest ściągnięta, co kilka godzin spryskaj twarz mgiełką wody termalnej w sprayu. Po chwili osusz ją chusteczką higieniczną, bo parująca woda pozbawi cerę wilgoci. Pamiętaj także, by w ciągu 8 godzin pracy wypić 4–6 szklanek wody mineralnej.


Zobacz także:


Autorka tekstu jest redaktorką dwutygodnika "Przyjaciółka".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)