POLECAMY

Jak dbać o cerę naczynkową

Chciałabyś, by z twojej twarzy zniknął wreszcie nieestetyczny rumieniec? Oto strategia walki z pękającymi naczynkami!
Jak dbać o cerę naczynkową

1. Stosuj kremy wzmacniające

By zapobiegać "pajączkom", stosuj kosmetyki ze składnikami, które działają obkurczająco i wzmacniająco na naczynka. Są to: wyciągi z arniki, kasztanowca, miłorzebu japońskiego, oczaru wirginijskiego. Unikaj zaś kosmetyków z aktywnymi substancjami drażniącymi, np. z retinolem, kwasami owocowymi.


2. Wypróbuj zabieg zamykania naczynek

Widoczne zmiany można usunąć w gabinecie dermatologii estetycznej elektrokoagulacją (150-300 zł za zabieg). Specjalista zamknie naczynka, nakłuwając skórę igłą zasilaną prądem o wysokiej częstotliwości. Naczynko się skurczy, pojawi się strupek, który po kilku dniach odpadnie. Uwaga! Nakłucia w okolicy nosa mogą być bolesne, bo nie stosuje się znieczulenia. Do usuwania drobnych pajączków i rumienia lepiej stosować zabieg laserem (ok. 500 zł za policzki).


3. Zmień dietę

Aby wzmocnić ścianki naczynek, jedz produkty z witaminą C (cytrusy, paprykę, natkę pietruszki, kiwi). Radzimy unikać mocnej kawy, alkoholu, gorących potraw, chilli, pieprzu.


4. Maskowanie makijażem

Widoczne naczynka możesz zatuszować. Wybieraj do tego kryjące podkłady. Dobre efekty przynosi też stosowanie korektora w kolorze zielonym (kolejność: korektor, podkład, puder). Unikaj kosmetyków w różowych odcieniach, np. podkładów, różów do policzków.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/4 lata temu
Szanowni Państwo, czerwone lub niebieskie niteczki pojawiające się na naszej twarzy, ramionach i nogach to problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Pękające naczynka nazywane są także teleangiektazją. Polega ona na trwałym poszerzeniu naczynek krwionośnych, które znajdują się w powierzchownej warstwie naszej skóry. Mogą przyjąć postać czerwonych lub niebieskich nitek, a ich kolor zależy od tego czy dane naczynie zasilanie jest krwią tętniczą czy żylną. Jeżeli naszych pajączków nie możemy pozbyć się za pomocą tradycyjnych metod, warto wówczas skorzystać z nowoczesnych sposobów, jak laserowe zamykanie naczyń. Zabieg ten pozwala nie tylko zlikwidować pajączki, ale również korzystnie wpływa na redukcję rumienia. Zabieg przeprowadzony przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Varilite Iridex, który posiada certyfikaty FDA i CE jest bezpieczny, bezbolesny, skuteczny, a efekty widoczne są właściwie od zaraz. Laser poprzez emisję wiązki energii przechodzącej przez warstwę tkanki skórnej, powoduje zaciśnięcie i zniszczenie naczynka krwionośnego, które następnie w trakcie normalnych procesów metabolicznych zostaje wchłonięte przez otaczające je tkanki. Klinika Urody Mona Lisa
/5 lat temu
Krem kameliowy HB - jedyny na tyle dobry, że u mnie dał efekt. Większość kosmetyków to szajs. A jaki był ten efekt? Przede wszystkim w postaci zminimalizowania zaczerwienień i wzmocnienia skóry. Moja skóra całkowicie w końcu zaczęła wyglądać tak, jak powinna.
/5 lat temu
MASAKRA Z TYMY NACZYNKAMI MAM 28 LAT I TYLE NACZYNEK BOJE SIE CO BEDZIE POTEM 30 ,40 I WOGOLE KREMY STOSOWALAM JUZ ROZNE OD TYCH DROZYSZ PO TANSZE NIE WIDZE ZADNYCH ZMIAN RZEBA NAUCZYC SIE Z TYM ZYC CZASMI JUZ MAM DOSC PATRZENIA NA SWOJA TWARZ :(
POKAŻ KOMENTARZE (5)