POLECAMY

Jak dbać o brwi?

Zadbane, dobrze wyregulowane brwi nadają piękny wygląd nie tylko oczom, ale również całej twarzy. Dowiedz się, jak o nie dbać i jak je regulować!

brwi

fot. Fotolia

Brwi pełnią ważną rolę ochronną, ale nie tylko – są również istotne ze względu na swój wizualny aspekt. Prawidłowo wypielęgnowane mogą dać efekt porównywalny z zabiegami medycyny estetycznej – podkreślają spojrzenie, otwierają oko, dając efekt odmłodzenia.

Właściwa pielęgnacja brwi

Brwi narażone są na wiele czynników, które negatywnie wpływają na ich kondycję. To najczęściej: maskary, niewłaściwy makijaż, mocne pocieranie, nieodpowiedni demakijaż, przyciemnianie henną, choroby. Z tego względu należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji.

- Na co dzień polecam olej rycynowy – można go kupić w aptece lub w drogerii za kilka złotych. W przypadku mocno rozrzedzonych brwi warto sięgnąć po profesjonalną pomoc kosmetologa, który zaleci pielęgnację za pomocą odpowiedniego preparatu z zawartością peptydów, mikroelementów i witamin – mówi Iwona Kasica, kosmetyczka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Redakcja poleca: 1. Odżywka do rzęs i brwi The ONE, Oriflame, cena: 24,90 zł; 2. Zestaw do stylizacji brwi Avon, cena: 36 zł; 3. Hypoalergiczna odżywka do rzęs Bell, cena: 12,99 zł; 4. Żel do stylizacji brwi LR Heath&Beauty, cena: 51,90 zł; 5. Odżywka BROW by Realash, cena: 150 zł; 6. Stymulujące serum do rzęs Revive Lashes, Floslek, cena: 89,99 zł; 7. Tusz do rzęs z serum LUXE, cena: 40 zł; 8. Serum przyspieszające wzrost rzęs Active Lash, L'biotica, cena: 46,80 zł

Jak regulować brwi?

Na kondycję brwi wpływa również regulacja.

- Można ją wykonać samodzielnie w domu, jak również korzystając z usług kosmetologa. Zaletą drugiego rozwiązania jest gwarancja satysfakcji oraz możliwość skorzystania z fachowej porady. To ważne, ponieważ nie każdy kształt brwi nadaje się do danego typu twarzy. Dodatkowo dobre placówki polecają różne metody – mówi Iwona Kasica.

Tradycyjna, a zarazem najpopularniejsza z nich, to wyrywanie niechcianych włosów za pomocą pęsety. Brwi można regulować również przy użyciu wosku – ten sposób daje lepsze efekty, warto jednak zostawić go specjaliście (może być trudny w wykonaniu samemu i wymaga precyzji – źle przyklejony plaster spowoduje zbyt mocne wyrwanie włosków i tym samym nieestetyczny wygląd). Najmniej podrażnień wywołuje z kolei nitkowanie, dlatego jest dobrą metodą dla osób ze skórą naczynkową.

Zobacz też: Jak rozpoznać kosmetyki organiczne?

Kształt brwi ma znaczenie – jak go wyznaczyć?

Samodzielna regulacja wymaga dużej precyzji. Warto pomoc sobie kredką do makijażu wyznaczając punkty:

  • przykładamy kredkę do twarzy tak, żeby jednym końcem sięgała skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka (ta linia wyznacza punkt zakończenia brwi).
  • wykorzystujemy ponownie kredkę, kierujemy ją od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka (tym samym wyznaczmy wyznaczamy punkt, w którym powinna zaczynać się brew).

Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

  • Twarz owalna – zalecam naturalny kształt łagodnego łuku i delikatnie zwężone końce. Nie można jednak przesadzić – za bardzo zaokrąglone brwi sprawią, że twarz będzie jeszcze bardziej owalna;
  • twarz okrągła – należy nadać brwiom delikatny kształt przypominający trójkąt. W tym celu wysoko wyciągam je w górę, a końcówki prowadzę w dół;
  • twarz kwadratowa – idealnie sprawdzą się grubsze brwi z ostrzejszym łukiem;
  • twarz trójkątna – powinniśmy odwrócić uwagę od wystającego, szpiczastego podbródka. Polecam delikatnie zaokrąglone brwi o łagodnym łuku.

Zobacz też: Te substancje szkodzą – znajdziesz je w kosmetykach!

Autor: Iwona Kasica, kosmetyczka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)