Jak aplikować krem pod oczy?

Czy znasz odpowiedź na pytania: W jakiej odległości od krawędzi oka powinno aplikować się krem pod oczy?, W jakim kierunku powinna przebiegać aplikacja kremu?, Jak dużą ilość produktu nakłada się jednorazowo na skórę? Jeśli choć na jedno z tych pytań sprawia ci trudności, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.
/ 21.10.2013 14:48

Okolica oczu to szczególna część twarzy. Skóra tych okolic jest cieńsza, delikatniejsza i łatwiej ulega wiotczeniu. Krem na okolicę oczu powinien odpowiednio ją chronić. Tak samo ważna, jak skład aktywny kremu, jest jego aplikacja.

Etap pierwszy – aplikowanie kremu

Ze względu na bliskość gałki ocznej, należy pamiętać, aby nie nakładać zbyt dużej ilości produktu, a także zbyt blisko krawędzi powieki. Zmniejszy to ryzyko niechcianych podrażnień wywołanych wpłynięciem produktu do oczu.  Przyjmuje się, że granica ta powinna wynosić ok. 3-5 mm od krawędzi powieki. 

Drugim, ważnym aspektem jest kierunek aplikacji, zawsze powinien on biec przeciwnie do ruchów wskazówek zegara, ponieważ jest to zgodne z przebiegiem mięśni. 

W celu rozprowadzenia kremu można wykonać bardzo delikatnie koła wokół oczu ok. 5 razy, rozpoczynając od nasady brwi lub wykonać ok. 5 tzw. ósemek zgodnie ze wspominanymi zasadami.

Polecamy także: Jak prawidłowo aplikować krem na dzień?

Etap drugi – uciski drenujące

Ponieważ cechą charakterystyczną tej okolicy jest skłonność do zastojów limfatycznych, kolejnym ruchem masażu powinny być uciski drenujące.  Rozpoczynamy od ucisku kciukiem pomiędzy łukami brwiowymi, ruch ten ma dość mocny. Policzmy do 5, a następnie przełóżmy palce wskazujące na nasadę brwi i wykonajmy tą samą czynność.

Kolejny punkt znajduje się pośrodku brwi, następna czynnością jest cyrkulacja na skroniach i delikatne uciski, jakby przepychające, od zewnętrznego kącika do wewnętrznego wzdłuż dolnej powieki. Na zakończenie uciśnijmy wewnętrzne kąciki oczu. Operację powtórzmy ok. 5 razy.

Należy pamiętać, że kierunek tych ruchów jest bardzo ważny, chaotyczne masowanie skóry może przynieść więcej szkód niż pożytku. Codzienne wykonanie takiego masażu zagwarantuje nam w pełni zrelaksowaną, dobrze ukrwioną okolicę oczu, pozbawioną obrzęków i zsinień.

Autorką artykułu jest Magdalena Pietruszkiewicz, ekspertka marki Murad

Zobacz także: Jak prawidłowo aplikować krem na noc?