Okolica oczu to szczególna część twarzy. Skóra tych okolic jest cieńsza, delikatniejsza i łatwiej ulega wiotczeniu. Krem na okolicę oczu powinien odpowiednio ją chronić. Tak samo ważna, jak skład aktywny kremu, jest jego aplikacja.
Etap pierwszy – aplikowanie kremu
Ze względu na bliskość gałki ocznej, należy pamiętać, aby nie nakładać zbyt dużej ilości produktu, a także zbyt blisko krawędzi powieki. Zmniejszy to ryzyko niechcianych podrażnień wywołanych wpłynięciem produktu do oczu. Przyjmuje się, że granica ta powinna wynosić ok. 3-5 mm od krawędzi powieki.
Drugim, ważnym aspektem jest kierunek aplikacji, zawsze powinien on biec przeciwnie do ruchów wskazówek zegara, ponieważ jest to zgodne z przebiegiem mięśni.
W celu rozprowadzenia kremu można wykonać bardzo delikatnie koła wokół oczu ok. 5 razy, rozpoczynając od nasady brwi lub wykonać ok. 5 tzw. ósemek zgodnie ze wspominanymi zasadami.
Polecamy także: Jak prawidłowo aplikować krem na dzień?
Etap drugi – uciski drenujące
Ponieważ cechą charakterystyczną tej okolicy jest skłonność do zastojów limfatycznych, kolejnym ruchem masażu powinny być uciski drenujące. Rozpoczynamy od ucisku kciukiem pomiędzy łukami brwiowymi, ruch ten ma dość mocny. Policzmy do 5, a następnie przełóżmy palce wskazujące na nasadę brwi i wykonajmy tą samą czynność.
Kolejny punkt znajduje się pośrodku brwi, następna czynnością jest cyrkulacja na skroniach i delikatne uciski, jakby przepychające, od zewnętrznego kącika do wewnętrznego wzdłuż dolnej powieki. Na zakończenie uciśnijmy wewnętrzne kąciki oczu. Operację powtórzmy ok. 5 razy.
Należy pamiętać, że kierunek tych ruchów jest bardzo ważny, chaotyczne masowanie skóry może przynieść więcej szkód niż pożytku. Codzienne wykonanie takiego masażu zagwarantuje nam w pełni zrelaksowaną, dobrze ukrwioną okolicę oczu, pozbawioną obrzęków i zsinień.
Autorką artykułu jest Magdalena Pietruszkiewicz, ekspertka marki Murad
Zobacz także: Jak prawidłowo aplikować krem na noc?