POLECAMY

Ile kosmetyku nakładać, aby zadziałał?

Jeśli jest go za mało, pielęgnacja nie jest pełna. Gdy bierzesz za dużo, marnujesz kosmetyk.
Ile kosmetyku nakładać, aby zadziałał? fot. FREE

Serum

Jest mocno skoncentrowane. Do nałożenia na całą twarz wystarczą 3-4 krople. Starannie je rozsmaruj od środka ku skroniom, czołu i brodzie.

Krem na noc

Idealna porcja odpowiada wielkością 5 groszowej monecie. Preparat na noc jest bardziej zagęszczony niż krem na dzień, więc możesz go czuć na skórze przez kilka chwil – tak ma być.

Preparat pod oczy

Wystarczy ilość, która mieści się na szczycie opuszki palca. Dziel ją na mniejsze porcje dotykając obszaru wokół oka. Następnie delikatnie rozsmaruj krem. Powtórz tę czynność dla drugiego oka.

Krem na dzień

Porcja nawilżającego kosmetyku powinna odpowiadać 5 groszówce. Zanim nałożysz preparat na twarz rozetrzyj go w dłoniach (dzięki temu równomierniej go rozprowadzisz).

Mleczko do demakijażu

Do zmycia makijażu wystarczy porcja mleczka (pianki) zbliżona wielkością do monety 5 zł. To dostateczna ilość, aby usunąć kolorowe kosmetyki (puder, podkład, róż) i odświeżyć cerę.

Pianka do opalania

Nałóż co najmniej ilość odpowiadającą zawartości 5 łyżeczek do herbaty. Taka porcja wystarczy na posmarowanie twarzy, szyi i dekoltu.

Peeling

Do oczyszczenia twarzy potrzebujesz porcji wielkości 5 zł monety. Możesz ją podzielić na dwie części i zacząć rozmasowywać symetrycznie po obu stronach twarzy.

Olejek do twarzy

Wszystko, czego potrzebujesz, to 2-3 krople. Dlatego olejek lepiej odmierzać pipetą (często dołączoną do kosmetyku na bazie oleju). Przed nałożeniem na skórę rozetrzyj go w dłoniach – podgrzany lepiej zadziała i lepiej się rozsmaruje.

Krem z filtrem UV

Nałóż tyle samo, ile nawilżającego kremu na dzień, czyli porcję wielkości 5 groszy. Dodaj odrobinę "górką", aby mieć pewność, że skóra jest bezpieczna.

Ewa Adamiak

Przeczytaj też:

Olejki do twarzy, ciała i włosów
Nowe marki kosmetyczne na polskim rynku
Jak prawidłowo aplikować krem na dzień
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)