Henna brwi fot. FREE

Henna brwi w domu - jak ją wykonać?

Henna brwi wykonana w domu potrafi wyglądać równie profesjonalnie jak ta zrobiona w salonie kosmetycznym. Gotowe zestawy kupisz w każdej drogerii za kilkanaście złotych.
Karolina Kalinowska / 01.04.2020 11:00
Henna brwi fot. FREE

Henna brwi w domu to prosty zabieg, który może wykonać samodzielnie każda z nas. Jego głównym zadaniem jest przyciemnienie włosków. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, których natura nie obdarzyła wyrazistą, gęstą i ciemną oprawą oczu. 

Jak wykonać hennę brwi w domu?

Do wyboru masz hennę w proszku, która zastyga szybko i silnie barwi włoski, a także hennę żelową, która jest gęstsza, wolniej zastyga i nieco delikatniej farbuje. Henna w połączeniu z regulacją brwi pozwala uzyskać  zniewalające, głębokie spojrzenie.

  1. Tłustym kremem posmaruj skórę wokół łuków brwiowych - w ten sposób unikniesz powstawania zabrudzeń na skórze. Uważaj jednak, żeby nie nałożyć go na włoski, bo wtedy henna ich nie zabarwi.
  2. Teraz przygotuj hennę do brwi. Niewielką ilość farby z aktywatorem (jest sprzedawany razem z henną) wymieszaj w szklanym naczyniu tak, aby powstała niezbyt gęsta emulsja.
  3. Nałóż ją na łuki brwiowe, zaczynając od wewnętrznej strony. Pozostaw na brwiach od 2 do 10 minut - im dłużej ją zostawisz, tym ciemniejszy kolor uzyskasz.
  4. Zmyj hennę wacikiem zwilżonym ciepłą wodą z dodatkiem mydła.

Pamiętaj, że henna, podobnie jak każdy inny kosmetyk, może powodować reakcję alergiczną, dlatego warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrobić test uczuleniowy na skórze.

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Ostateczny kolor ustala się po upływie doby i z reguły jest nieco jaśniejszy niż bezpośrednio po farbowaniu. Jeśli chcesz maksymalnie przedłużyć efekt, warto stosować się do kilku zasad.

Kluczowe dla trwałości henny są pierwsze 24 godziny. W tym okresie nie stosuj na brwi żadnych kosmetyków do demakijażu, staraj się unikać kontaktu z szamponem do włosów i odżywkami. Unikaj promieniowania UV (może powodować blaknięcie kolorów). Zrezygnuj też z kąpieli słonecznych, solarium, basenu i sauny.

Aby przedłużyć trwałość henny, możesz stosować specjalistyczne olejki do pielęgnacji albo zwykły olejek rycynowy (kupisz w każdej aptece). Efekt może utrzymać się nawet do 6 tygodni.

Cena henny brwi

Koszt wykonania henny brwi u kosmetyczki to około 30 złotych. Cena tej domowej jest nieco niższa - zestawy do jej samodzielnego wykonania kosztują około 10-15 złotych. 

Więcej o domowej pielęgnacji: