Gwiazdy, które nie wstydzą się swojego wieku fot. ONS/kolaż polki.pl

Gwiazdy, które nie wstydzą się swojego wieku - 9 inspirujących kobiet

Podziwiamy je, a bardzo często chciałybyśmy być takie jak one. Poznajcie gwiazdy, z których warto brać przykład.
Karolina Kalinowska / 29.09.2016 10:07
Gwiazdy, które nie wstydzą się swojego wieku fot. ONS/kolaż polki.pl

W dzisiejszych czasach wszystkie chcemy wyglądać młodo. Nie ma znaczenia czy mamy 30, czy 50 lat. Nakładamy na twarz maseczki, używamy kremów i serum. Coraz częściej korzystamy z pomocy lekarza medycyny estetycznej i zabiegów chirurgi plastycznej. Ta zasada dotyczy zwykłych kobiet, ale mimo wszystko w szczególności odnosi się show-biznesu - polskiego i zagranicznego. W tym środowisku dominuje kult młodości. My chcemy się temu przeciwstawić. Mówimy stanowcze NIE! Nie chcemy oglądać gwiazd, które po licznych operacjach plastycznych przestają przypominać siebie. Dlatego wybrałyśmy 9 gwiazd, które nie wstydzą się swojego wieku... i zmarszczek, a mimo wszystko ciężko oderwać od nich wzroku, bo nadal są zjawiskowo piękne.

Te kobiety uczą nas, jak dobrze czuć się we własnej skórze

1. Helena Norowicz - 81 lat

Ta popularna aktorka kilkanaście lat temu przeszła na emeryturę, ale w zeszłym roku wróciła do pracy i to jako... modelka. Po tym, jak wzięła udział w dwóch kampaniach polskich marek modowych, zaczęła dostawać kolejne propozycje. Jest doskonałym przykładem, że piękno nie wie co to wiek.

W czym tkwi sekret jej ponadczasowej urody? Jak sama przyznaje, nie stosuje i nie stosowała żadnych zabiegów kosmetycznych. W tej kwestii jest staroświecka. Swoją dobrą formę zawdzięcza miłości do sportu.

Stylowa Helena Norowicz w kampanii polskiej marki


fot: ONS.pl

2. Judi Dench - 81 lat

Szerszej publiczności jest znana głównie z roli "M" w filmach o agencie 007. Jednak w Wielkiej Brytanii jest jedną z najpopularniejszych aktorek. Początkowo występowała głównie w teatrze, jednak z czasem upomniała się o nią również telewizja.

My ją kochamy za to, że jest odważną kobietą i łamie stereotypy. Pierwszy tatuaż zrobiła sobie na 81. urodziny. Był to prezent od córki, Dench wytatuowała sobie napis: Carpe diem. Można? Można!

Gwiazda brytyjskiego kina zrobiła pierwszy w życiu tatuaż.


fot: ONS.pl

3. Beata Tyszkiewicz - 78 lat

Pierwsza dama polskiego kina. Kochały ją nasz babki, kochają matki, a teraz my. Uwielbia mężczyzn, pali papierosy i przeklina... Naszym zdaniem to ideał! Przyznajemy bez bicia, że chciałybyśmy mieć taki dystans do siebie i świata.

Czy wiedziałyście, że Beata Tyszkiewicz była żoną Andrzeja Wajdy? Ich związek trwał 4 lata, a małżeństwo 1,5 roku. Aktorka z sentymentem wspomina ten rozdział swojego życia, a znany reżyser unika tego tematu jak ognia. Czy chodzi tutaj o złamane serce?


fot: ONS.pl

4. Helen Mirren - 71 lat

Aby zadowolić rodziców, ukończyła najpierw studia nauczycielskie, a dopiero później wstąpiła do National Youth Theatre. Helen Mirren słynie z zamiłowania do niekonwencjonalnych ról - niepoddających się jednoznacznym charakterystykom. Aktorka ma arystokratyczne korzenie, jej ojciec był carskim generałem. 

Wiek nie jest żadna przeszkodą w spełnianiu marzeń!


fot: ONS.pl

5. Susan Sarandon - 69 lat

Po raz pierwszy wystąpiła przed kamerą 1970 roku w filmie Joe. Susan Sarandon jest jedną z najbardziej aktywnych gwiazd Hollywood. Poświęca się pracy charytatywnej, a szczególną uwagę zwraca na osoby chore na AIDS.

W redakcji zachwycałyśmy się jej zdjęciami i doszłyśmy do wniosku, że żadna z nas nigdy nie wyglądała tak dobrze (wszystkie jesteśmy w okolicach 30-stki) jak Susan.


fot: ONS.pl

6. Meryl Streep - 67 lat

Czy jest na świecie choć jedna osoba, która nie kocha Metyl Streep. Nasza miłość jest jeszcze większa po obejrzeniu filmu "Boska Florence". Jak ona tam zawodzi..., ale do tego też trzeba mieć talent. A śpiewanie to przecież jej mocna strona. Nauki śpiewu zaczęła pobierać w wilku 12 lat, bo jej największym marzeniem było zostać gwiazdą opery. Całe szczęście, że ten plan odszedł w zapomnienie.

Oni skradli chwałę głównym bohaterom. Najlepsze filmowe role drugoplanowe


fot: ONS.pl

7. Danuta Stenka - 54 lata

Danuta Stenka jest 54-letną kobietą pracującą, która jak sama przyznaje, jest szczęściarą, bo kocha swój zawód, a do tego z wzajemnością. Kilka lat temu wiele osób krytykowało ją za rolę Judyty w filmie "Nigdy w życiu", ale czy było w niej coś złego? Pozwoliła uwierzyć kobietom, że można zmienić swoje życie na lepsze. Teraz sama przyznaje, że wtedy właśnie zrozumiała, że aktorstwo nie ogranicza się jedynie do trudnych i wymagających ról.

Pani Danuta chroni swoją prywatność i stroni od pojawiania się na czerwonym dywanie. Bardzo często podkreśla, że rodzina jest dla niej najważniejsza.

Księżna Kate i Stenka przypomniały nam o doskonałym ciuchu na początek jesieni


fot: ONS.pl

8. Monica Bellucci - 51 lat

Jest uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. My w 100% zgadzamy się z tym stwierdzeniem. Tym bardziej że Monica Bellucci ma już ponad 50 lat, a seksapilem i klasą mogłaby obdzielić pół świata. Do dzisiaj mamy przed oczami jak wyglądała w ostatniej części agenta 007.

Co najważniejsze przy tym wszystkim nie zatraciła zdrowego rozsądku i nie stała się kolejną gwiazdą, która nie ma mimiki twarzy. Na twarzy widać historię jej życia i to jest piękne.


fot: ONS.pl

9. Cate Blanchett - 47 lat

Czy któraś z was wyobraża sobie Cate Blanchett z twarzą bez mimiki? Mimo swojego wieku znakomicie radzi sobie w swoim zawodzie i cały czas dostaje bardzo ciekawe propozycje. Pamiętacie ją z filmu "Blue Jasmine", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" czy "Carol"? Dała tam zdumiewający popis gry aktorskiej, a do tego zjawiskowo wyglądała.


fot: ONS.pl