Graj w zielone

Kolor soczystej zieleni traw i tropikalnych owoców to hit wiosennego makijażu. Jego stosowanie wymaga nieco odwagi, jednak warto spróbować.
/ 11.04.2007 14:09
Kolor soczystej zieleni traw i tropikalnych owoców to hit wiosennego makijażu. Jego stosowanie wymaga nieco odwagi, jednak warto spróbować, bowiem efekt jest wyjątkowo kobiecy.

Trawa na rzęsach? Ależ tak! Modelka na zdjęciu prezentuje po prostu sztuczne rzęsy w kolorze jasnej zieleni, my możemy podobny efekt uzyskać, stosując tusz do rzęs w odcieniu seledynowym, pistacjowym, zielonym lub morskim. Ważne, aby podczas malowania pociągać rzęsy tuszem nie tylko od wewnątrz i nałożyć kilka warstw kosmetyku.

Zieleń jest optymistyczna, soczysta, odmładzająca i, co najważniejsze, pasuje każdej kobiecie. Oczywiście pod warunkiem, że dobierzemy ją do naszej karnacji. Ciemne tęczówki brunetki najpiękniej wyglądają w otoczeniu pastelowych barw. Blondynki i szatynki mogą sobie pozwolić na bardziej nasycone kolory, a rude włosy ładnie kontrastują z odcieniami oliwki czy sosnowej zieleni na powiekach. Malując oczy, możemy zastosować kilka kontrastujących odcieni razem.
Na przykład jaśniejszy kolor na górnej powiece, ciemniejszy w formie kreski, wykonanej eye-linerem czy kredką, na dolnej i jeszcze inny odcień tuszu na rzęsach. Równie modny i twarzowy jest makijaż monochromatyczny. Wówczas nakładamy jednolity kolor na powieki czy rzęsy i jest to jedyny mocny akcent kolorystyczny – cera i usta muszą pozostać jasne, najlepiej pociągnąć je błyszczykiem lub szminką w odcieniu jasnego różu. Takie mocne akcenty w makijażu wymagają nieco odwagi, ale warto polubić zieleń. Jak żaden inny kolor, odświeża twarz – cera wydaje się bardziej promienna i młoda.

Na zdjęciu:
Inglot – sypkie cienie, 25 zł;
Pupa – kredka do oczu Luminys, 40 zł;
Sephora – pokruszony pojedynczy cień Colorful, 35 zł;
Helena Rubinstein – błyszczyk z brokatem Stellar Gloss, 105 zł; Gosh – sypki cień, 26 zł.

Marta Sadkowska/ Viva!