Gotycki makijaż

W trawie i za kulisami pokazów mody piszczy jednoznacznie: tej jesieni modny będzie ciemny gotycki makijaż, który sprawia, że mężczyźni dostają dreszczy...
/ 03.12.2012 07:36

W trawie i za kulisami pokazów mody piszczy jednoznacznie: tej jesieni modny będzie ciemny gotycki makijaż, który sprawia, że mężczyźni dostają dreszczy...

Oczywiście, interpretacji gotyckiego trendu jest tyle ilu wizażystów. Wspólne elementy to posępne kolory czerni, szarości, fioletu, burgundu, mocne usta i wyraźnie obrysowane, smutne poniekąd oczy. Gotyk nie musi wszak wcale przerażać i kojarzyć się od razu z rodziną Adamsów. Ba, niektóre pomysły mają w sobie wręcz dużo poczucia humoru, jak poniższa propozycja nawiązując wręcz do cyrkowego klauna.

Gotycki makijaż

fot. Gail Sorronda “Oh My Goth”! SS13, FW13 collection.

Tradycyjnie jednak gotycki makijaż będzie pasował kobietom silnym, zdeterminowanym, lubiącym postawić na swoim i wywołującym w mężczyznach dreszczyk, nie tylko przyjemności. Łączony z punkowymi fryzurami oraz piercingiem ciemny makijaż oczu daje naprawdę piorunujące wrażenie. Usta możemy malować dwutonowo dobierają krwawe odcienie do ciemniejszych, zaś oczy skorzystają nie tylko na czarnych cieniach ale także mozaice fioletu i granatu.

Gotycki makijaż

Fot. Teen Vogue, 09/2012

Jeśli zależy nam na subtelności, to warto wybrać jedną połowę twarzy do zaakcentowania, a drugą pozostawić grzecznie neutralną. Czarno-szare smoky eyes rozciągnięte na dolną powiekę oraz poniżej całej długości łuku brwiowego świetnie wyglądają z bladymi ustami, podczas gdy ciemna burgundowa pomadka nie potrzebuje już więcej towarzystwa niż mascara oraz kredka do brwi.

Gotycki makijaż

Fot. Jem Mitchell, Vogue Japan, 09/2012

Wreszcie, gotycki makijaż może być także uwodzicielski i tchnący seksapilem, niebezpiecznym oczywiście. Należy wtedy ograniczyć do minimum czarne cienie i postawić na mocne, ostro zarysowane usta (najlepiej czerwone) oraz wielokrotnie pogrubiony eyeliner na górnej powiece.Tajemniczości dodają tu zaznaczone mocno łuki brwiowe oraz długie wyczesane tuszem rzęsy, które na dolnej powiece tworzą swojego rodzaju pajęcze nóżki.

Gotycki makijaż

Fot. Thom Kerr