POLECAMY

Golenie maszynką rotacyjną krok po kroku

Poznaj zasady prawidłowej obsługi maszynki rotacyjnej i ciesz się efektem idealnie gładkiej skóry. Podajemy proste wskazówki, jak krok po kroku golić się maszynką!

Jak się golić maszynką rotacyjną?

Krok 1.

Umyj dokładnie twarz. Jeśli twoja maszynka przystosowana jest do golenia na mokro nałóż piankę lub żel do golenia dla większego komfortu. W innym przypadku wysusz dokładnie twarz ręcznikiem. Maszynkę przykładaj do twarzy zawsze pod odpowiednim kątem tak, aby głowica maksymalnie przylegała do skóry.

Na zdjęciu golarka rotacyjna HyperFlex marki Remington.

Krok 2.

Golenie zacznij od szyi i kieruj się pomału w wyższe partie wzdłuż konturów twarzy. Wykonuj delikatne, owalne ruchy.

Krok 3.

W miejscach trudniej dostępnych, np. w okolicy żuchwy, delikatnie napinaj skórę drugą ręką, aby włosy lekko się podniosły. Ułatwi to gładsze i precyzyjniejsze golenie.

Krok 4.

Jeśli twoja maszynka rotacyjna wyposażona jest w dodatkowy trymer do baków, wyreguluj ich długość. W innym przypadku użyj oddzielnego trymera, aby granica między gładką skórą i linią włosów była idealnie dopracowana.

Krok 5.

Wyczyść maszynkę na sucho lub umyj ostrza pod wodą, jeśli producent przystosował golarkę do kontaktu z wodą.

Zobacz także: Jak strzyc włosy maszynką?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
mój facet ostatnio przerzucił się na golarkę brauna series 9 i widzę, że jest bardzo zadowolony. ja w sumie też, bo policzków tak gładkich to chyba nigdy nie miał ;) maszynka jest bardzo elegancka i ergonomicznie wykonana, dobrze trzyma się w dłoni i wydaje mi się, że jest stosunkowo lekka. Co mnie najbardziej zachwyciło z perspektywy obserwatora - stacja czyszcząca :) można powiedzieć, że to coś dla leniwców, ale takie samoczynne czyszczenie, smarowanie, suszenie i ładowanie, jest naprawdę super sprawą. Co najważniejsze - jest bardzo higienicznie, myslę, że to może też być powod, że mąż ma dużo mniej krostek i podrażnień po goleniu.