Genialne makijaże

Prosto z kampanii reklamowych, stworzone przez największych na najpiękniejszych twarzach, wzór do naśladowania albo przynajmniej inspiracja do własnych eksperymentów. Niech żyją kolory i urodziwe kobiety!
/ 26.04.2011 07:13

Prosto z kampanii reklamowych, stworzone przez największych na najpiękniejszych twarzach, wzór do naśladowania albo przynajmniej inspiracja do własnych eksperymentów. Niech żyją kolory i urodziwe kobiety!

Kiara Kabukuru malowana przez wizażystkę Francell Dally

Na powiekach perfekcyjne połączenie dwóch odcieni fioletu przechodzącego w lawendę z wyraźnym rozjaśnieniem wewnętrznych kącików oczu. Silnie zaakcentowane policzki i soczyste wiśniowe usta z wysokim połyskiem.

Mia Wasikowska fotografowana przez Santiago Sierra dla magazynu BlackBook, kwiecień 2011

Wspaniała interpretacja oczu z lat 60-tych z wyraźnie wyodrębnionymi rzęsami na dolnej powiece. Czarny cień nadający spojrzeniu niezwykłą głębię i kokieterię zarazem oraz całkowicie zneutralizowane usta.

Hanne-Gaby Odiele fotografowana przez Davida Slijpera dla Vogue China, kwiecień 2011

Ciekawa gra odważnymi kolorami z dominującym niebieskim na rzęsach, powiekach, a nawet skroniach. Do tego malinowe usta i żółte paznokcie - z jednej strony kakofonia, z drugiej intrygująca radość, spontaniczność, odwaga.

Sophie Srej malowana przez Paolo Turina, fot. Stefano Moro, dla Amica Italy, kwiecień 2011

Boska naturalność w odcieniu szlachetnego złota. Perfekcyjnie zmatowana, ale nie teatralna cera; oczy otoczone po całym obwodzie ciemnym złotym cieniem wtapiającym się w naturalne brwi; miedziano-złoty połysk na ustach i akompaniujący całości manicure. Dla plażowych kusicielek.

Fei Fei Sun malowana przez Tinę Laakonen, fot. Raymond Meier, dla Vogue China, marzec 2011

Kolejna bomba kolorystyczna - winylowe, czerwone usta na wysoki połysk, powieki pokryte granatowym cieniem do linii zgięcia oraz poniżej dolnej linii brwi i całość wykończona aż do brwi kanarkowym żółtym. Dla zjawiskowej gejszy.

Masha Voronina malowana przez Anne-Karin, fot. Michelle Du Xuan, TUSH, zima 2010

Jedne z najdoskonalszych naturalnych makijaży, jakie widzieliśmy ostatnimi czasy. Wspaniale rozświetlone cera z akcentem na nos i policzki, lekko nabłyszczone usta i romantyczne oczy otoczone beżowym cieniem, którego nie zauważyłby żaden mężczyzna. Maskara bardzo delikatna, nie pogrubiająca, brwi starannie wyczesane.

Marta Berzkalna fotografowana przez Mariano Vivanco dla Vogue Russia, styczeń 2011

Ciekawa wersja poziomki - intensywnie różowe usta bez wyraźnego konturu, mocno przesadzony malinowy róż wychodzący wręcz na skronie i poziomkowe cienie zachodzące na ścianki nosa. Do tego idealnie jasna cera i wytuszowane rzęsy. Dla prawdziwych romantyczek z niewinnym spojrzeniem.

Maryna Linchuk fotografowana przez Ellen von Unerth dla Vogue Turkey, grudzień 2010

Gwiazda burleski, zadziorna kotka, wspaniała kochanka. Mistrzowsko podkreślone oczy - czarne, mocne kreski zmiękczające spojrzenie i złagodzone modnymi akcentami złota, zwłaszcza w wewnętrznych kącikach. Do tego matowe malinowe usta i perfekcyjnie jasna karnacja.

Alexandra Tretter fotografowana przez Erica Maillet dla Vogue Nippon, styczeń 2011

Chłodna kusicielka z modny różnokolorowym manicure, który aż prosi się o trzymanie blisko twarzy. Fenomenalne przydymienie oczu odcieniami brązu z gradacyjnym wyjściem daleko poza obrys oka. Wywinięte, pogrubione rzęsy i matowe usta w zmysłowym kolorze cappuccino.

Charlotte Benson fotografowana przez Michelangelo di Battista dla Vogue Italia, listopad 2010

Makijaż dosłownie teatralny, choć wymaga zdjęcia kapeluszy z głów. Wybielona do nienaturalnego odcienia cera i przerysowany, czarny kontur kociego oka. Całość uwieńczona wspaniałą, intensywnie niebieską kreską na górnej powiece, która przywołuje na myśl obrazy Miro. Do naśladowania na własną odpowiedzialność.