POLECAMY

Ten produkt odmieni codzienne oczyszczanie skóry!

Naprawdę warto go przetestować.
Ten produkt odmieni codzienne oczyszczanie skóry! fot. FREE
Wiecie już o co chodzi? Tak dokładnie, o znaną od 1500 lat w Japonii bylinę konjac, z której wykonuje się gąbki do oczyszczania twarzy. Przy zakupie, i tu ważna uwaga, należy zwrócić uwagę czy gąbka jest oryginalna, szczególnie polecamy markę Conjac Company. Jest droższa, ale z pewnością posłuży wam dłużej.

Gąbka konjac - co to jest?

Gąbka konjac, jak już wcześniej wspominałam,  wykonana jest z byliny o nazwie Amorphophallus konjac. To roślina pochodząca z Azji, rosnąca dziko w górach. Jest rośliną posiadającą odczyn zasadowy, zawierającą wiele naturalnych składników - białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witamina A, wit. E, wit. D, witaminy B1, B6, B12, wit. C i kwas foliowy. Konjac to w 97% woda i w 3% błonnik roślinny.
 
Gąbka konjac jest bardziej efektywna niż inne myjki. Co więcej, jej dodatkową zaletą jest całkowita biodegradowalność. Występują w kilku wariantach: uniwersalnym dla każdego rodzaju cery albo z dodatkiem glinek czy bambusowego węgla drzewnego.

Gąbka konjac - jak jej używać?

Przed użyciem należy starannie zmoczyć gąbkę. Najlepiej myć buzię kołowymi ruchami. Takie mycie to również doskonały masaż dla skóry - nie tylko ją oczyszczacie, ale także pozbywacie się martwego naskórka. Struktura gąbki delikatnie masuje, stymulując przepływ krwi, poprawiają jej krążenie, wspomagając odnowę komórek, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Przy takim myciu nie musicie używać już żadnych kosmetyków.

Żywotność gąbki konjac to mniej więcej 2-3 miesięce. Gdy gąbka zacznie  wyglądać już na zużytą lub zacznie się łamać( kruszyć) należy wymienić na nowy egzemplarz.

Więcej o pielęgnacji twarzy:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)