Makijaż z drukarki 3D fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Drukarka 3D do makijażu - jak to działa?

To nie żart. W fazie projektu jest drukarka 3D, która pozwoli przenieść 1:1 wybrany przez ciebie makijaż.
Małgorzata Machnicka / 02.08.2019 10:57
Makijaż z drukarki 3D fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Umówmy się - nie każda z nas jest uzdolniona, nie każda też ma czas i ochotę, aby godzinami siedzieć przed lustrem. Wiemy, że przeglądając Instagrama można popaść w kompleksy - i nie mamy tu na myśli przerysowanych, zmieniających twarz makijaży, dzięki którym każda dziewczyna ma zarysowane kości policzkowe jak u Kylie Minogue, wydatne usta, wielkie oczy i malutki, zadarty nosek.

Mówimy o makijażach, które podkreślają kobiece (indywidualne!) piękno, ale zwyczajnie są trudne do wykonania. Na szczęście są marki, które starają się nam, kobietom ułatwić życie. Jedną z nich jest brytyjskie biuro projektowe, które wymyśliło... wyjątkową drukarkę 3D.

Makijaż w kilka sekund, czy to możliwe?

Okazuje się, że tak i to w niedalekiej przyszłości. Brytyjskie studio Seymour Powell zaprojektowało Elever - wyglądającą jak lusterko drukarkę 3D.

Dzięki wszczepionej sztucznej inteligencji jest w stanie rozpoznać twarz, przeanalizować każdy, najdrobniejszy nawet szczegół makijażu, i wydrukować go (nanieść) bezpośrednio na twarzy.

Jak to działa?

Wystarczy, że wybierzesz makijaż, wgrasz zdjęcie na drukarkę i „przejrzysz" się w lusterku. Po kilku sekundach w lustrzanym odbiciu ujrzysz siebie w nowym, odmienionym looku. Gdy uznasz, że właśnie o to chodziło, Elever rozpyli odpowiednie ilości i rodzaje kosmetyków na twojej buzi i gotowe. Brzmi jak bajka?

Wyświetl ten post na Instagramie.

________________________________________________________Élever @seymourpowell ________________________________________________________ This concept is from the design and #innovation company seymourpowell and is a digital #makeup applicator. My first reaction is Homers makeup shotgun from The Simpson’s but once you get past that thought this could be a product found in every home. Designed to analyse the latest #makeup trends on social media and then using little jets I believe to apply the makeup perfectly to your face. A lot of development would need to go into this sort of project but using technology we already have such as facial recognition to analyse your face contours and then apply the makeup. Application I see as the biggest issue, how does it precisely apply this? Food for thought. 🤔 #designationdesign #designed #seymourpowell #elever #makeupapplicator #digitalmakeup #makeupartist #makeupinspo #makeuptutorials #makeupkorea #techupdate #productlaunch #productdesigner #industrialdesigner #futurethinking

Post udostępniony przez ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀DESIGNATION DESIGN (@designation_design)

A teraz wyobraź sobie, że drukarka 3D rewolucjonizuje świat makijażu w taki sposób, że zbędne stają się wszystkie kolorowe kosmetyki (używacie ich sporadycznie, żeby sobie przypomnieć, jak to „kiedyś" bywało).

Wyjście do perfumerii czy drogerii wiąże się raczej z oglądaniem produktów niż ich kupowaniem (no bo po co), o ile w ogóle byłyby jeszcze dostępne w sprzedaży. Makijażystki i wizażystki stają się niepotrzebne, a ty i tak codziennie możesz wyglądać inaczej... 

My póki co nie wyobrażamy sobie, żebyśmy mogły z takiego urządzenia korzystać codziennie. Lubimy te wszystkie bajeczne palety cieni do powiek, kremowe szminki i błyszczące jak tafla rozświetlacze. Ale jako rozwiązanie od czasu do czasu, czemu nie?

Czytaj także:
L'Oreal Paris i dom mody Karl Lagerfeld tworzą wspólną kolekcję
Rossmann wycofuje ogromne partie kosmetyków. O co chodzi?