makijaż, oko, kobieta fot. FREE

Dopasuj makijaż do swoich oczu

Jak dobrać kolor makijażu do koloru oczu? W jakich odcieniach będzie ci najpiękniej - radzi wizażysta!
/ 30.01.2009 12:50
makijaż, oko, kobieta fot. FREE

Porad udziela makijażysta i wizażysta - Tomek Kocewiak.


Błękitne oczy

Są piękne, ale czasami warto podbić ich kolor. Wyrazistości doda im ciemny, ale nie czarny makijaż oka. Jeśli twoje tęczówki mają szaroniebieski odcień (charakterystyczny dla jasnowłosych Polek), unikaj odcieni szarości, które będą je gasić.


Idealne są natomiast kolory oberżyny i ciepłych brązów (połączone z czarną kreską). Złoto w wewnętrznych kącikach sprawi, że spojrzenie nabierze świeżości i blasku.


Zielone oczy
Takie oczy najczęściej mają rudzielce o dosyć jasnej karnacji. W tym wypadku uważaj, aby kocie oczy nie były zbyt mocne - mogą przytłoczyć oryginalny, ale delikatny typ urody. Kreski lekko wyciągnij w kierunku skroni i rozetrzyj je cieniem w kolorze fioletu.


Brązowe oczy
Mogą mieć wiele odcieni: od piwnych, poprzez czekoladowe, aż po tak ciemne, że z daleka wyglądają jak węgielki. W tym trzecim, skrajnym wypadku mocne obrysowywanie oka kredką lub eye-linerem nie jest wskazane, bo najładniej ciemny makijaż wygląda wtedy, gdy widać kontrast między nim a tęczówką – tu mogą się zlewać.


Jeśli twoje oczy mają dosyć jasny odcień mlecznej czekolady, poprowadź wokół nich cienką kreskę, a na powiekach rozetrzyj cienie – najlepsze będą grafitowe lub ciemnozielone. Możesz też użyć brązów – najlepiej ciemnych jak gorzka czekolada.


I jeszcze jedna ogólna zasada: jeśli masz małe oczy, kreskę narysuj tylko na górnej powiece (i wyciągnij do góry ku skroniom) – zamknięta "ramka" dodatkowo zmniejszy optycznie oko.